TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

ЕКОКИЛИМОК

Майбутнє Землі залежить від кожного з нас! Ця вправа допоможе учням/ученицям з’ясувати, які є  проблеми забруднення довкілля у громаді, де вони проживають, та окреслити можливі конкретні дії щодо їх вирішення.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: П’ядицький ліцей імені Степана Мельничука П’ядицької сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області
Освітня галузь: Природнича
Предмет: Природознавство
Тема уроку/години спілкування: Ми та наше середовище
Клас: 5
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- пояснює самостійно або з допомогою вчителя чи інших осіб можливі зміни природних об’єктів і явищ залежно від умов відповідального / безвідповідального використання здобутків науки і техніки [6 ПРО 3.3.1-1];

- наводить приклади взаємозв’язків об’єктів і явищ природи, зокрема пов’язаних із власними діями в довкіллі [6 ПРО 3.3.2-1];

- дотримується правил поводження з природними об’єктами для збереження здоров’я і довкілля [6 ПРО 3.3.2 -2];

- бере участь у прийнятті спільних рішень [6 ПРО 4.4.2-2];

- обговорює, що можна зробити, щоб змінити громаду на краще.

Критерії успіху для учнів / учениць: Я можу назвати, які екологічні проблеми є у моєму регіоні. Я можу брати участь в обговоренні питань щодо прийняття рішень у справі збереження та охорони довкілля. Я вмію домовлятися для досягнення спільної мети.
Тривалість вправи: 30-35 хв
Інструкція для проведення вправи:
  1.  Об’єднайте учнів/учениць у 3-4 групи ( в залежності від кількості дітей у класі).Кожній групі надайте великий аркуш паперу “екокилимок” (Додаток 1), 10 смужок паперу одного кольору, клей.
  2. Оголосіть  проблему, над якою   працюватимуть групи: “Екологічні проблеми нашої громади”.  
  3. 1 етап - розуміння проблеми (7-8 хв)

- Запропонуйте учасникам/учасницям індивідуально записати на смужках паперу одного кольору перелік екологічних проблем громади, які вони знають (на одній смужці – одна відповідь, не обов’язково усі смужки мають бути використані) і наклеїти їх на аркуш у вигляді «килимка» на першому розділі “Перелік  проблем”. Після завершення етапу запросіть групи представити  результати своєї роботи.

4. 2 етап - пошук розв'язання проблеми (7-8 хв). 

-Запропонуйте учасникам/учасницям обговорити у групах  шляхи покращення екологічної ситуації в громаді та записати свої міркування  на смужках паперу іншого кольору (на одній смужці – одна відповідь, не обов’язково усі смужки мають бути використані); доклеїти смужки   до другого розділу «екокилимка» - “Рішення проблеми”. 

- Запросіть  групи по черзі зачитати свої ідеї вирішення проблем.  

5. 3 етап - окреслення індивідуальних дій (10 хв).

-Запропонуйте учасникам/учасницям подумати про те, що кожен/кожна з них може особисто зробити впродовж року (півроку, трьох місяців), щоб покращити екологічну ситуацію свого регіону/громади та записати  заплановані конкретні дії на смужках паперу третього кольору (одна дія – одна смужка) і приклеїти їх до “екокилимків” у  третьому розділі “Індивідуальні дії”.

- Запросіть  групи по черзі зачитати варіанти дій.  Поясніть, що при співпадінні ідей їх вже не озвучують.

- Попросіть групи вивісити на стіну свої «екокилимки». 

6. 4 етап - оцінювання ідей (5 хв)

 - Роздайте кожному учаснику/учасниці  2 наклейки різних кольорів. Поясніть, що  наклейками одного кольору потрібно позначити ті ідеї, які вони готові зробити  напевно, а , іншого ті, які вони спробують зробити.

-Запропонуйте учасникам/учасницям переглянути “еколимки” всіх груп і відзначати наклейками ідеї товаришів, які їм здалися вдалими щодо покращення екологічної ситуації свої громади.

7. На завершення вправи попросіть учасників/учасниць подивитися, які є «найпопулярніші» ідеї  (ті, за які «проголосувало» найбільше учасників).

        8. Проведіть дебрифінг за питаннями:

  1.  Що ви відчували, коли брали участь у вправі?
  2. Настільки легко/важко вам було висловити власну думку?
  3. Що нового ви відкрили для себе на уроці?
  4. Що після цього уроку ви готові змінити у своїй громаді, щоб покращити екологічну ситуацію?

 

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

 Державний стандарт базової середньої освіти https://docs.google.com/document/d/1OrgwLG_c7kw4QOnzpBX0AJSqHHgzdCY2/edit

Рамка компетентностей для культури демократії. Том 2. RF-CDC-vol-2_ua.pdf (schools-for-democracy.org)

https://www.schools-for-democracy.org/onlain-resursy/toolbox/ekokylymok

 

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Матеріали: великі аркуші паперу (по одному на групу); смужки паперу трьох кольорів, по 30-50 (залежно від кількості учасників) кожного кольору; наклейки двох кольорів (з розрахунку по 2 кожного кольору на учасника); клей-олівець.
Опис вправи для проведення в онлайн форматі:

1. В загальній залі Zoom поясніть  учням та ученицям, що вони працюватимуть в групах на дошці  Jamboard, обговорюючи екологічні проблеми   громади, в якій живуть, та створюватимуть "екокилимки".    

1 етап - розуміння проблеми (10 хв)

2.1.Запропонуйте учасникам/учасницям подумати індивідуально про екологічні проблеми громади (2 хв.).  

2.2. Поясніть учням/ученицям, що   кожна група працюватиме на окремому фреймі дошки Jamboard і на стікерах жовтого кольору    заповнюватиме   розділ “Проблеми” “екокилимка”.  

2.3. Об'єднайте учнів/учениць у групи по 4-5 осіб, створивши окремі зали. Дайте на виконання завдання 5 хв.

2.4. Закрийте сесійні зали. Продемонструйте через свій екран напрацьоване групами.

2 етап - пошук розв'язання проблеми (10 хв). 

3.1. Запропонуйте учасникам/учасницям обговорити у групах  шляхи покращення екологічної ситуації в громаді та записати свої міркування  на стікерах синього кольору у другому розділі «екокилимка» - “Рішення проблеми”. 

 3 етап - окреслення індивідуальних дій (10 хв).

 4.1. Закрийте сесійні зали.

4.2. Запропонуйте учасникам/учасницям подумати про те, що кожен/кожна з них може особисто зробити впродовж року (півроку, трьох місяців), щоб покращити екологічну ситуацію свого регіону/громади та записати  на стікерах зеленого кольору  у  третьому розділі “Індивідуальні дії” “екокилимків”

 4 етап - оцінювання ідей (10 хв)

5.1. Продемонструйте через свій екран результати кожної групи по черзі та запропонуйте учням/ученицям через функцію коментування зірочками позначити ті ідеї, які вони готові зробити  напевно, а галочками ті, які вони спробують зробити.

 5.2. Зверніть увагу  учасників/учасниць на «найпопулярніші» ідеї  (ті, за які «проголосувало» найбільше учасників).

      6.  Проведіть дебрифінг за питаннями:

  1.  Що ви відчували, коли брали участь у вправі?
  2. Настільки легко/важко вам було висловити власну думку?
  3. Що нового ви відкрили для себе на уроці?
  4. Що після цього уроку ви готові змінити у своїй громаді, щоб покращити екологічну ситуацію?
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда