TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Мій паспорт

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особлива і неповторна, має власну індивідуальність. Учні/учениці, базуючись на фактах, досвіді, цінностях, створюють паспорт, що підкреслює їх індивідуальність.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "МЕРЕФ'ЯНСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ЛІЦЕЙ" МЕРЕФ'ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Предмет: Українська мова
Тема уроку/години спілкування: Іменники загальні й власні
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Розвивати цікавість до пізнання себе та світоглядів, уподобань інших людей.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає морфологічні ознаки іменника;

- пояснює написання іменників-власних назв.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Роздайте учням/ученицям шаблони паспортів. Попросіть дітей оформити свій особистий паспорт, використовуючи іменники. Зазначте, що учні/учениці мають для цього до 5 хвилин. Прокоментуйте, що на лівій сторінці в місці для фото необхідно зобразити смайлик, який передає настрій дитини саме зараз (5 хвилин).
  2. Проведіть опитування: попросіть озвучити занотовані відповіді з певної рубрики і одразу визначити, чи названий іменник власна назва чи загальна (наприклад, яку країну для відпочинку зазначив Іван? а Артем? (у процесі доречно згадати про особливості правопису іменників-назв країн) Які цукерки до вподоби Поліні? а Софії? (заохочуйте дітей коментувати особливості написання іменників-власних назв). Опитайте учнів/учениць за всіма розділами паспорта, щоб діти почули особливості вподобань кожного/-ї з них. Важливо! У процесі опитування необхідно визначати, до категорії власних чи загальних назв належать вживані іменники, звертати уваги на особливості написання власних назв.
  3. По закінченню опитування проведіть обговорення вправи за такими питаннями (5 хвилин):
  • Що ви відчували під час заповнення паспорту?
  • Чим створений вами щойно паспорт схожий із паспортом-офіційним документом? (Додаток 2. Інформація про паспорт).
  • Відповіді на питання з лівої чи з правої сторінки потребували міркувань? Чому? (Питання з лівої сторінки паспорта - факти, які вам відомі і є незмінними протягом життя. А на правій сторінці ви зазначили свої вподобання, які можуть змінюватися протягом життя, і тому навіть зараз ви міркували, що ж для вас є більш значимим, цікавим саме зараз.)
  • Що нового ви дізналися про своїх однокласників/-ць?
  • Як ви ставитесь до того, що не лише перша сторінка паспорта у кожного унікальна, а й інформація на другій сторінці відрізняється, є неповторною?

(Підвести учнів/учениць до думки, що кожен/-а із нас - неповторний/-а, унікальний/-а, і цим ми цікаві одне одному).  

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці вдосконалюють уміння характеризувати власну особистість; поглиблюють розуміння того, що всі люди різні, унікальні.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Наскрізні компетентності для демократії. Видання друге© Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019, с. 55-56.

https://www.schools-for-democracy.org/biblioteka/posibnyky-rady-yevropy-z-osvity-dlia-demokratychnoho-hromadianstva-i-prav-liudyny/naskrizni-kompetentnosti-dlya-demokratiji-60-vprav-dlya-rozvitku-ta-otsinyuvannya-stavlen-umin-i-znan

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Роздруковані шаблони паспортів за кількістю учнів/учениць.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда