TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

"Екологічні явища: природа в деталях"

Вправа дає можливість учням використовувати різні способи пошуку інформації природничого змісту; визначати нову та відому інформацію.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Карлівський ліцей № 3 Карлівської міської ради Полтавської області
Освітня галузь: Природнича
Предмет: Біологія
Тема уроку/години спілкування: Природні явища
Клас: 6
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Здійснює пошук самостійно або з допомогою вчителя чи інших осіб інформацію природничого змісту в доступних джерелах [6 ПРО 2.1.1]

Може визначити схожість та розбіжності між новою та відомою інформацією.

Критерії успіху для учнів / учениць: я використовую інтернет-джерела та друковані видання для пошуку інформації про природні явища; я обираю невідому інформацію для учнів 5 класу про природні явища.
Тривалість вправи: 25 хв
Інструкція для проведення вправи:

Крок 1. Поясніть учням та ученицям, що це симуляція вечора в редакції газети, у якій група журналістів та журналісток працює над першою шпальтою своєї газети “Екологічні явища: природа в деталях”, що друкується для учнів 5 класу. Для цієї шпальти потрібно знайти інформацію  про природні явища, які  не відомі п'ятикласникам.

Крок 2. Об'єднайте учасників у три групи. Для цього підготуйте  маркери трьох кольорів за кількістю учасників для утворення трьох рівно кількісних груп. Учасники, які отримали: 

  • сині маркери утворюють групу, яка здійснює пошук інформації про фізичні явища, 
  • червоні маркери - про хімічні явища, 
  • зелені маркери - про біологічні явища.

Крок 4. Запросіть групи редакції до роботи. Роздайте кожній групі аркуші, в яких написано перелік запитань (додаток). Попросіть учасників знайти інформацію в електронних (сайти-довідники, чати, ChatGP,  електронні книги, відео, документальні джерела) друкованих (довідники, енциклопедії, словники, наукова література). Зібрані відповіді на запитання стануть матеріалами для майбутньої статті на першу шпальту. 

Крок 5. Попросіть кожну групу вибрати назву для своєї колонки. Назва повинна бути пов'язана з інформацію, яку вони будуть шукати.

Крок 6. Коли групи закінчили заповнювати аркуш, попросіть, щоб вони визначили, що саме, на їхню думку, із записів не відомо учням 5 класу і яка інформація буде представлена в колонці першої шпальти. Потім переходьте до дебрифінгу та оцінки.

Ідея до вправи:

Щоб забезпечити участь кожного та кожної в групі пропонуємо у роботу груп ввести метод “Ручка на середині столу”. 

Алгоритм застосування. 

Крок 1. Кожен/кожна учасник/учасниця в групі спочатку самостійно знаходить одне біологічне (хімічне/фізичне) явище в природі. 

Крок 2. Після цього діти всі діти в малій групі беруть ручку (маркер), по черзі називають своє явище, записують в аркуш (додаток). Після запису своєї відповіді учень/учениця кладе ручку на середину столу.  Записування відповідей закінчується тоді, коли ручки всіх учасників знаходяться на середині столу. Другий  і наступні пункти плану повторюємо за цією ж схемою записує. Ніхто не може висловлювати будь-яких інших ідей доти, поки ручки всіх учасників не будуть лежати на середині столу. Усі члени групи рівні у своїх правах зробити внесок в обговорення, ніхто не може домінувати. 

Дебрифінг.

  1. Які джерела інформації ти використав для пошуку потрібної інформації? 
  2. Яка інформація знайдена в опрацьованих тобою джерелах була тобі відома?
  3. Яким джерелом інформації тобі користуватися легше (цифровим чи друкованим) ? Чому?
  4. Яке джерело інформації ти б порекомендував/порекомендувала використовувати учням 5 класу?
Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Курс “Успішне вчителювання – прості рецепти на щодень” - https://apps.prometheus.org.ua/learning/course/course-v1:EWC+DS101+2021_T1_3/home 

«Компас: посібник з освіти в області прав людини за участі молоді», ст. 241

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: парти ( столи) розташовані для роботи т трьох груп. Матеріали: кошик, маркери різного кольору; роздруківки макетів колонок, аркуш А3 для загальної шпальти, ручка для кожного учасника, клей, гаджети, довідкова література
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда