TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Зустріч авторів/-ок у «Світовому кафе»

Вправа сприяє усвідомленню учнями та ученицями того, що кожна людина є особливою і неповторною. Діти, використовуючи спеціальні запитання, вживаючи часові форми дієслова, працюючи у групах, складають короткі історії про життя таких самих хлопчиків та дівчаток, як і вони самі; усвідомлюють унікальність та індивідуальність усіх людей на планеті Земля; вчаться співпрацювати.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Мелітопольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 23 Мелітопольської міської ради Запорізької області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Усе про мене
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Через побудову питальних речень з теми до конкретної ілюстрації та надання відповідей з використанням часових форм дієслова, а саме: The Present Simple Tense, The Past Simple Tense та The Future Simple Tense, розвивати навички роботи в групі та здійснювати аналіз побаченого; сформувати усвідомлення учнями та ученицями власної унікальності та унікальності кожної людини; розвивати навички співпраці.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учні/учениці:

- без підготовки вступають у розмову на теми, пов’язані з повсякденним життям;

- розуміють зміст простого короткого висловлювання на знайому тему;

- розуміють чітко артикульоване мовлення під час звертання до них;

- можуть самостійно висловити власні емоції;

-  пишуть прості тексти на знайому тему.

Тривалість вправи: 20 хвилин (залежить від кількості учасників/-ць: чим більше учасників/-ць, тим більше груп і часу потрібного на виконання)
Інструкція для проведення вправи:
  1. Find some images of boys and girls. You can use newspaper photographs, Internet downloads, cartoons, etc. (Appendix 1) These are for small group work, so you will need as many images of boys and girls as the number of groups you intend to create.

Знайдіть зображення хлопчиків та дівчаток. Ви можете використовувати фотографії із газет, брати зображення з Інтернету, комікси тощо. (Додаток 1). Вони потрібні для роботи у малих групах, тому вам знадобиться така кількість зображень хлопчиків та дівчаток, яка відповідає кількості груп.

  1. Glue the images on the left of a piece of a flipchart paper.

Наклейте зображення зліва на аркуші паперу для фліпчарту. Можна використовувати аркуші паперу формату А 3 або А 2.

  1. Arrange the chairs around the tables for small group work and place a piece of flipchart paper with the images on each table.

Поставте стільці довкола столів для роботи в малих групах та покладіть по одному аркушу паперу для фліпчарту із наклеєними зображеннями дітей та маркери на кожен стіл.

  1. Create the groups of three students. You can ask them to choose the card with their favourite colour and generate groups according to the colours in their hands. (Appendix 2)

Об’єднайте учнів у групи з трьох учасників/учасниць. Для цього можна запропонувати їм обрати картку з улюбленим кольором та утворити групи відповідно до кольорів, які вони тримають у руці. (Додаток 2)

  1. Tell the groups that they are going to make up a book of short stories about the life of boys and girls using the images, creating the questions and using the ideas of both their own group and other groups.

Повідомте групам, що вони збираються створити книгу коротких  розповідей про життя хлопчиків та дівчаток, використовуючи картинки, складаючи питання та використовуючи як ідеї (відповіді), запропоновані учасниками/-цями своєї групи, так і думки учасників/-ць інших груп.

  1. Ask groups to discuss the images on their tables and make up 6 questions about the boy or the girl they can see. The questions should refer to the life facts, daily routine and plans for future of the boy or the girl. Stipulate that every question the students formulate should begin with one of the question words, such as Who? What? When? Where? Why? or How? Tell the students to pay attention to the correct use of the Present Simple Tense, the Past Simple Tense and the Future Simple Tense while creating questions. Tell the students that they have to write their questions down on the right of the piece of the flipchart paper. Remember them that they have only 3 minutes for this work.

To be sure that every student works you can give them the markers of different colours to write with.

Запропонуйте групам обговорити картинки на їхніх столах та скласти 6 питань про дівчинку або хлопчика, яку/якого вони бачать. Питання повинні стосуватися фактів із життя, розпорядку дня та/або планів на мабутнє хлопчика чи дівчинки. Зауважте, що кожне питання повинно починатися із питальних слів: Хто? Що? Коли? Де? або Куди? Чому? Як? Скажіть учням/ученицям, що під час створення питань треба звертати увагу на правильне та доцільне вживання часових форм дієслова, таких, як the Present Simple Tense, the Past Simple Tense and the Future Simple Tense. Скажіть учням/ученицям, що вони повинні записати свої питання праворуч від зображення на аркуші паперу для фліпчарту. Нагадайте їм, що у них є тільки 3 хвилини для виконання цього завдання.

Для того, щоб впевнитися, що працюють усі діти, можете дати їм маркери різних кольорів.

  1. After 3 minutes arrange the groups to move to a new table to discuss the questions posed by the previous group and try to offer their answers writing them next to the questions on the flipchart paper. Remember the groups that they have only 3 minutes to do this task.

Через три хвилини організуйте групи так, щоб вони підійшли до нового столу для того, щоб обговорити питання, поставлені попередньою группою, та спробувати відповісти на них, записавши свої відповіді біля питань. Нагадайте групам, що у них є тільки 3 хвилини для того, щоб виконати це завдання.

  1. Make the groups move on again, discussing the questions and offering their answers. Repeat the process until all the groups have returned to their first table.

Організуйте знову рух груп з метою обговорення інших питань та надання власних відповідей на них. Повторюйте рух до тих пір, доки всі групи не повернуться за столи, за якими вони складали свої  питання.

  1. Tell the students that now they are going to make up a story of their boy or girl, using their own ideas and the answers of other groups.

Скажіть учням та ученицям, що зараз вони будуть створювати історію про хлопчика або дівчинку, зображення яких вони бачать у себе на столі, використовуючи свої ідеї та відповіді, запропоновані іншими групами.

  1. Let the speaker of each group present their story to the rest of the class.

Дозвольте спікеру/-ці кожної групи презентувати розповідь решті класу.

  1. Make a book of short stories, including the stories of each group.

Усі написані історії зберіть у книжечку.

Debriefing (Appendix 3) / Дебрифінг (Додаток 3): відбувається у спільному колі, учні/учениці по черзі передають одне одному кубик з питаннями для дебрифінгу; кожен учень/учениця відповідає на одне питання:

- How do you feel now? / Як ви себе почуваєте?

- How easy was it to work in groups? / Наскільки легко було працювати у групах?

- What difficulties did you have while doing the task? / Які складнощі ви мали під час виконання вправи?

- How did you choose the answers for your story? /Як ви обирали остаточні варіанти відповідей для власної історії?

- What have you learnt? / Чого ви навчилися?

- What similarities has your life got with the life of the main hero of your story? / Наскільки ваше життя схоже на життя головного/-ї героя/-їні вашої розповіді?

- What are the differences between you and the main hero of your short story? / Які відмінності між вами та головним/-ою героєм/-їнею вашої розповіді?

- What do all these similarities and differences mean, in your mind? / Про що свідчать всі ці подібності та відмінності, на вашу думку?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці розуміють, що кожна людина є унікальною та неповторною за гендерними ознаками, соціально-економічним статусом, способом життя, смаками та уподобаннями; уміють аналізувати отриману інформацію; поважають думку своїх товаришів/-ок.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  • Життя з протиріччями: Навчання суперечливих питань шляхом освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ). Навчальний курс для вчителів (Захід 2.5: «Світове кафе», с. 57-59).

  • Рамка компетентностей для культури демократії.Tом 2. Дескриптори компетентностей для культури демократії
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці у кількості, яка відповідає кількості учасників/-ць, мають стояти навколо столів з розрахунку по три учні/учениці за одним столом. Матеріали: зображення дівчаток та хлопчиків, папір для фліпчарту (аркуші формату А 3 або А 2), маркери (по одному для кожного учасника/учасниці).
Коментарі:

Як цю вправу можна провести в онлайн-режимі?

1) Надіслати документ у форматі Word з фото дівчинки або хлопчика кожному/кожній учню/учениці.

 2) Дати їм завдання скласти запитання та надіслати документ Word з фото та запитанями на електронні адреси своїх однокласників/однокласниць.

3) Після отримання листа від кожного/кожної зі своїх однокласників/однокласниць запропонувати кожному/кожній учню/учениці надрукувати власну історію у форматі Word та надіслати її вчителю/ьці.

4) Учителю/-ьці сформувати електронну книжечку з отриманими історіями.

Можна створювати історії, використовуючи Інтернет-сервіси Padlet, Linoit, Miro.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда