TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Зупинись: поговоримо про важливе!

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина має право отримувати правдиву інформацію про державну політику та її впровадження.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ніжинська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 Ніжинської міської ради Чернігівської області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Франко-прусська війна та її наслідки. Третя Республіка у Франції. Жорж Клемансо
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Через призму суспільно-політичних подій, що відбувалися у Франції періоду Третьої Республіки, заохочувати учнів/учениць висловлювати власні судження та робити обміркований вибір у рамках прав людини та демократії, а також формувати навички неконфліктної поведінки та емпатії.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності демократії
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • розпізнає на карті головні битви франко-прусської війни, напрямки колоніальної експансії й колоніальні володіння Франції;
  • характеризує вплив результатів франко-прусської війни на суспільний розвиток Франції, процес становлення і розвитку ІІІ Республіки у Франції;
  • висловлює судження щодо діяльності історичних осіб, зокрема Жоржа Клемансо;
  • аргументує свою думку прикладами з історичних документів.
Тривалість вправи: 35–40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів/учениць у групи по 6–7 осіб (приготуйте стільки карток із завданнями, скільки є груп).
  2. Роздайте кожній групі аркуші паперу для роботи.
  3. Попросіть групи обрати спікера/-ку-політолога/-иню, економіста/-ку та психолога/-иню, які будуть узагальнювати роботу в групах та характеризувати процес з точки зору політологічних, економічних та психологічних проблем. 
  4. Роздайте кожній групі картку із завданням та аркуші з історичними джерелами (набір джерел для всіх груп однаковий) для обговорення.
  5. Поясніть завдання: за визначений час (10 хвилин) учасники/учасниці мають обговорити проблему та висловити власні судження з даного питання, що запропоновано для обговорення.
  6. Запросіть представників/-ць (політолога/-иню, економіст/-ку та психолог/-иню) виступити з висновками роботи в групах. Визначіть час  виступу – до 1 хвилини кожному/кожній.
  7. Проведіть дебрифінг (до 10 хвилин). Розпочніть із перегляду діяльності в рамках виконання вправи, а потім перейдіть до обговорення того, що дізналися учасники/учасниці:
  • Як вам працювалось разом у групах? Чи всі брали участь? Які емоції ви відчували, занурившись у свої ролі? 
  • Чи змінювали учасники/учасниці свою думку під час дискусії? 
  • Чи дійшли ви згоди в групі? Яким чином ви цього досягнули? Чи можливо всім досягнути домовленості, дотримуючись прав людини?
  • Чого навчила вас ця вправа? Чи змусила вона вас переглянути ваші думки або ставлення?
  • На вашу думку, чи можуть бути «правильні» та «неправильні» відповіді на різні твердження?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розуміють цінність людини для держави і кожного/-ої для розвитку демократичного суспільства.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  • Посібник Ради Європи «Рамка компетентностей для культури демократії. Том IІ. Дескриптори компетентностей для культури демократії».
  • Підручник «Всесвітня історія. 9 клас»  О.В. Гісем, О.О. Мартинюк.
  • Збірник документів з всесвітньої історії  для  9 класу.
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Картки для поділу на групи (за необхідності), маркери, аркуші для роботи в групі, стікери.
Коментарі:

Дану вправу можна провести в онлайн-режимі за допомогою інтернет-сервісів, наприклад, Padlet (онлайн-дошки) або Jamboard (Google-додатка).

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда