TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

ЗМІ (засоби масової інформації)

Ця вправа навчить критично оцінювати методи донесення інформації через ЗМІ та пояснить, як саме використовується зображення для корегування певної інформації.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Слов'янський опорний заклад загальної середньої освіти I-III ступенів Слов’янської міської ради Донецької області
Предмет: Інформатика
Тема уроку/години спілкування: Інфоррафіка, сприйняття реклами
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Сформувати розуміння, як у пресі використовують зображення для підвищення рівня критичного мислення.
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- уміє досліджувати та аналізувати вікористовування кольорів та зображень у пресі;

- висловлює свою думку та оперує нею;

- розуміє момент маніпуляцій та критично їх оцінює.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Підготуйте  5-6 зображень із стрічки новин, журналів або газет. Покажіть всі малюнки по одному на весь екран

2. Роздайте кожному/-ій учню/-ениці папер формату А5. Поясніть, що зараз вони побачать на екрані картинки під номерами і мають записати з однієї сторони паперу позитивний заголовок до кожної картинки, з іншої - негативний, вказавши номери кожного зображення. Визначте час для надання заголовків.

3. Запустіть презентацію, покажіть кожну картинку окремим слайдом, надавши час на роздуми і на запис заголовка.

4. Після демонстрації окремих зображень перейдіть до наступного слайду, де по черзі будуть показуватися маленькі картинки (ті ж самі, які були спочатку) і проведіть опитування, щоб діти могли назвати свої позитивні та негативні заголовки для кожної каартинки. Після того, як будуть презентовані учнівські заголовки для першої картинки, показжіть справжній заголовок. Продовжуйте робити те саме з усіма зображеннями. Порівняйте заголовки. 

5. Проведіть дебрифінг та оцінювання. Запитання для обговорення:

  • Які відчуття та думки виникали протягом виконання вправи?
  • Чому інтерпретації кожного зображення відрізняються від реальних заголовків та один від одного? Які висновки ви зробили, коли побачили назви до зображень? 
  • На що ви в першу чергу звертаєте увагу, коли читаєте газети чи журнали (новинну стрічку, рекламу в соцмережах) і чому? 
  • Як саме зображення коригують назву статті та самої події? 
  • Який висновок щодо використання зображення ЗМІ ви можете зробити?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють, що зображення використовують у ЗМІ для впливу на свідомість людини, щоб викликати певні емоції та реакції. Діти розумієють, що кожна людина має свої міркування та погляд на речі. Підвищується рівень критичного аналізу інформації, що подають ЗМІ.

Використані джерела:

Освітня збірка “Усі різні - усі рівні”, с. 182 (вправа “Що ви бачите”)

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Комп’ютер, проєктор або альтернативний спосіб виводу презентації, папір А5 (1 аркуш на кожну дитину).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда