TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Життя з протиріччями

Вправа про повагу один до одного, про терпимість до інакомислячих. Вона навчає учнів з різними точками зору працювати разом і знаходити спільну точку зору.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Кущівська гімназія Міської ради міста Кропивницького" (Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Кіровоградської міської ради Кіровоградської області)
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Ю.Винничук. «Місце для дракона». Парадокс: дракон Грицько – поет і християнин
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Через обговорення твору Ю.Винничука виховувати повагу до людської гідності та прав людини; удосконалювати уміння працювати в групах, поважати думку іншого; розвивати вміння слухати й спостерігати
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття, Прийняття невизначеності та неоднозначності, Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • вдумливо читає, переказує сюжет твору, коментує його;
  • пояснює підтекст твору, алегоричність образів дракона Грицька, Пустельника та князя.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об'єднайте учнів та учениць у 6 груп та розсадіть кожну групу за окремий, бажано круглий стіл. 
  2. Дайте кожній групі по листку з фліпчарту, маркер, скріпку і картку з однією з позицій (додаток 1). 
  3. Попросіть групи обміркувати позицію, що викладена у їхній картці, обговорити переваги та недоліки сприйняття цього твердження. Вони повинні зафіксувати власні висновки на листку паперу для фліпчарту, розділивши його вертикально – одна половина для переваг, інша – для недоліків. Поясніть, що вони не повинні використовувати усю площу листка на цьому етапі, а можуть залишити частину знизу листка порожньою. 
  4. Після того, як мине 3-4 хвилини, попросіть групи прикріпити скріпкою їхні картки з позицією до верхньої частини їхнього листка та пересісти за інший стіл. 
  5. Поясніть, що, сидячи за цим столом, вони мають прочитати коментарі попередньої групи, ставлячи галочку навпроти тез, з якими вони згодні, і додаючи власні коментарі у разі, коли вони з чимось не погоджуються або вважають, що чогось бракує. 
  6. Після декількох хвилин (трохи менше, ніж попереднього разу) попросіть їх перейти за наступний стіл і повторити процедуру.
  7. Повторюйте її, доки кожна з команд не опиниться за кожним зі столів. Далі прикріпіть листи паперу для фліпчарту на стіну та запросіть учасників/-ць підійти й почитати їх. 
  8. Поставте стільці колом. Видайте роздатковий матеріал (додаток № 1, додаток № 2) із заповненими листами фліпчату і попросіть учасників/-ць тихо його прочитати, звертаючи увагу та помічаючи додаткову інформацію, різні позиції.
  9. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:

- Як ви себе почували під час роботи в групах?

- Які труднощі у вас виникали під час висловлення власної позиції?

 - Які почуття у вас виникали, коли з вами хтось не згоджувався?

- Чому важливе різноманіття думок?

- Кого зобразив автор в образі дракона, на вашу думку?

- У чому полягає актуальність твору сьогодні?

- Де ж знаходиться місце для дракона?

 - Чию помилку ви не будете повторювати в майбутньому?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомили важливість поваги одне до одного, до думки іншого; удосконалили навички аналітичного та критичного мислення, роботи в групі, вивчаючи тему «Ю.Винничук. «Місце для дракона». Парадокс: дракон Грицько – поет і християнин»; розвинули вміння слухати й спостерігати; зрозуміли, що різноманіття збагачує.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Навчання суперечливих питань. Навчальний курс для вчителів, ст. 47-48; Рамка компетентностей для культури демократії, т. 2.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Папір для фліпчарту і маркери, картки для обговорення, скріпки, наліпки, роздатковий матеріал
Коментарі:

Інструкція для проведення вправи "Життя з протиріччями" онлайн.

Запропонуйте учням/-еницям працювати на дошці Падлет.

  1. Створіть 9 колонок:

1 - для детальної інструкції;

2-7 - для карток (додаток № 1);

8 - для розміщення матеріалу з додатка № 2;

9 - для обговорення.

  1. Попросіть учнів/-ениць обміркувати позицію, що викладена у кожній картці. Вони повинні після обмірковування зафіксувати власні висновки стосовно кожної позиції, викладеної в картках (додаток 1).
  2. Укажіть час для виконання роботи (2 хвилини на кожну картку) 
  3. Після цього нехай учні/-ениці прочитають думки своїх однокласників (колонки на дошці 2-7), матеріали додатка № 2 (колонка на дошці № 8).
  4. Попросіть дітей прочитати питання для обговорення (колонка № 9) і відповісти на них
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда