Вправа використовується на організаційно-підготовчому етапі творчого проєкту, коли діти вже обрали об’єкт та технологію виготовлення виробу, щоб допомогти їм сформулювати мету та обґрунтувати актуальність проєкту.
“Запитання та відповіді”
- Так: Апробована в рамках Програми
- Застосування вправи: На уроці
- Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Лисичанський ліцей № 5 Сєвєродонецького району Луганської області
- Освітня галузь: Технологічна
- Предмет: Дизайн і технології / трудове навчання
- Тема уроку/години спілкування: Організаційно-підготовчий етап творчого проєкту
- Клас: 7
- Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
- Додаткова/і складова/і компетентності: Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
- Очікувані результати:
Аргументовано доводить важливість майбутнього проєкту відповідно до власних інтересів і прогнозує його позитивний вплив на бюджет власний [родини, громади]
[9 ТЕО 1.1.1-3]. Порівнює різні ідеї, коли роздумує над певною темою. Висловлює свою думку щодо окресленої проблеми.
- Критерії успіху для учнів / учениць: Вмію визначати мету та обґрунтовувати актуальність творчого проєкту; доводжу позитивний вплив цього проєкту у власних інтересах та вплив на бюджет родини; описую власну мотивацію та зацікавленість у розв'язанні проблеми; визначаю важливість відповідального споживання ресурсів.
- Тривалість вправи: 25- 30 хвилин
- Інструкція для проведення вправи:
- Підготуйте питання, які допоможуть дітям визначити мету та обґрунтувати актуальність творчого проєкту та введіть текст кожного питання у поле гри “Відкрийте вікно” на платформі “Wordwall”. (У разі відсутності гаджета або інтернету питання можна підготувати й у паперовому варіанті у вигляді карток: з одного боку питання, з іншого картинка із числом, яку діти обирають). Можна використати підготовлені питання за посиланням: https://wordwall.net/resource/58377457
- Виведіть на екран поле гри з картками (кількість карток повинна збігатися з кількістю учнів).
- Кожному учаснику гри надається можливість відкрити те вікно, яке він обирає. Коли вікно відкривається, дитина зачитує питання та відповідає на нього.
- Всі відкриті питання залишайте на екрані (у разі відсутності гаджета або інтернету запишіть коротко питання, які зачитують учні, на дошці або фліпчарті), це допоможе дітям сформулювати свої відповіді індивідуально кожному.
- Після того, як кожний учасник відповів на 1 запитання, дітям надається час до 5 хвилин для написання мети свого творчого проєкту та його актуальності (діти можуть записувати свої відповіді у власних зошитах, у своїх гаджетах, або використати дошку Jambord (посилання на дошку підготуйте заздалегідь, щоб побачити відповідь кожного учня, бажано підписати аркуші їх іменами).
- Кожному з учасників надається час до 1 хв. представити свій варіант мети та актуальності творчого проєкту.
- Підсумок за результатами проведення вправи:
Дибрифінг (обговорення вправи)
- Які емоції викликала у вас вправа, яку ми виконали?
- Легко чи складно було вам відповідати на запитання?
- Чи допомогли вам поставленні питання виконати завдання: визначити мету та обґрунтувати актуальність вашого проєкту?
- Чи зрозуміли ви значення цього етапу проєкту для його реалізації?
- Використані джерела:
Курс "Успішне вчителювання – прості рецепти на щодень" від Європейського центру ім. Вергеланда на платформі “Prometeus”, “Компас”, посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді, стор. 214 “Наше майбутнє”, стор. 294 “Увага, ми все бачимо!”, освітня збірка “Усі різні - усі рівні”, стор. 75 “Мрії”
- Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Ноутбук, аркуші та ручки для індивідуальної роботи учнів, у разі відсутності гаджету та проведення вправи в офлайн форматі потрібні фліпчарт з маркером або дошка