TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Заощадження

Під час виконання вправи учні та учениці п'ятого класу знайомляться з такими економічними поняттями як: "бюджет сім'ї", "доходи", "витрати", удосконалюють вміння виконувати дії І-ІІ ступеня з натуральними числами, а також усвідомлюють необхідність відповідального ставлення до витрат, своєї участі у бюджеті родини, розвивають аналітичне та критичне мислення, вчаться співпрацювати.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Полтавська гімназія №17 Полтавської міської ради Полтавської області
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Множення натуральних чисел
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Навчити учнів та учениць свідомо ставитися до витрат, планувати великі покупки, бути активними учасниками та учасницями формування та розподілу сімейного бюджету
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- читає і записує натуральні числа в межах мільярда;

- використовує властивості арифметичних дій з натуральними числами;

- пояснює правила додавання, віднімання, множення та порівняння натуральних чисел;

- розв’язує вправи та текстові задачі, що передбачають виконання арифметичних дій з натуральними числами.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів та учениць у групи. Для цього на вході у клас запропонуйте дітям обрати геометричну фігуру: трикутник, прямокутник, коло, трапецію, ромб. Учні та учениці, що обрали однакові фігури, складають окрему групу.
  2. Коротко розкажіть дітям про заощадження, доходи, витрати та сімейний бюджет і запропонуйте уявити себе родинами, які мріють про подорожі, великі покупки тощо.
  3. Роздайте кожній групі картку з описом родини, її доходів та витрат. Поясніть завдання: обчисливши величину заощаджень, зробити висновок про можливість покупки.
  4. Запросіть після виконання завдання представників/-ць груп презентувати родини та оголосити одержані висновки.
  5. Проведіть обговорення:
  • Наскільки вам сподобалося працювати над завданням?
  • Які складнощі виникли під час виконання вправи?
  • Як формується сімейний бюджет?
  • Яка ваша роль у формуванні заощаджень?
  • Як ви вважаєте, чи можна збільшити розмір заощаджень, не отримуючи дохід?
  • Чим відрізняються родини, доходи яких ми сьогодні розглянули?
  • Як ви вважаєте, чи можливо обрати найдостойнішу мету серед тих, які намагалися досягти різні родини? Чому?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці засвоюють навчальний матеріал, усвідомлюють необхідність відповідального ставлення до витрат, своєї участі у бюджеті родини, розвивають аналітичне та критичне мислення, вчаться співпрацювати.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

- Підручник для 5 класу «Математика», О.С.Істер, 2018.

- Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадян-Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадян-ської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільнихпредметів. 5–9 клас. Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Х. : Вид. група «Основа», 2017. – 136 с.

- Рамка компетентностей для культури демократії (Том 2)

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування простору: парти розмістити по 4 для роботи дітей у групах. Картки з завданнями. Картки з геометричними фігурами.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда