Вправа спрямована на вивчення найбільших країн світу, що розміщені на різних материках. Учні/учениці розвивають уміння шукати та аналізувати інформацію, слухати інших та висловлювати власні думки. Діяльність у вправі сприяє зацікавленості дітей у вивченні географії.
Закордонний паспорт найбільшої країни світу
- Застосування вправи: На уроці
- Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17 імені Саражана В.Г.
- Предмет: Географія
- Тема уроку/години спілкування: Держави світу
- Клас: 6
- Ключова складова громадянської компетентності: Уміння самостійно вчитися
- Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати
- Очікувані результати:
Учень/учениця:
- може пояснити поняття держави світу;
- може визначити географічне положення держави;
- може працювати з картою.
- Тривалість вправи: 30 хвилин
- Інструкція для проведення вправи:
- На початку уроку повідомте, що сьогодні на уроці клас має створити паспорт найбільших за площею країн з основною інформацією. Назвіть країни: Росія, Канада, Китай, США, Бразилія.
- Роздайте учасникам/-цям бланки паспортів для заповнення однієї країни (можна завчасно на робочих місцях розмістити стікери з вказаною країною). Поясніть, що діти мають можливість самостійно обирати джерела інформації: підручники, карти атласів, довідники, Інтернет для того, щоб заповнити бланки (10 хвилин).
- Коли вони завершать, попросіть їх встати та утворити два кола (внутрішнє і зовнішнє), ставши обличчям одне до одного. Поясніть, що учні/учениці мають поділитися і порівняти інформацію, яку вони записали. Учасники/учасниці мають розмовляють між собою максимум 2 хвилини.
Коментар: для того, щоб учасники/учасниці обмінялись та отримали додаткову інформацією про всі країни варто, щоб у зовнішньому та внутрішньому колах були представлені паспорти всіх країн.
4. Учасники/учасниці із зовнішнього кола рухаються за годинниковою стрілкою до наступної особи і повторюють дану дію доти, поки учні/учениці не поговорять про всі країни. Таким чином кожен/-а учень/-иця поділиться інформацією про свою країну та отримає нові знання про країни, що їх готували інші. На виконання завдання - 10 хвилин.
5. Після цього попросіть усіх повернутися на місця.
6. Проведіть обговорення (10 хвилин). Запитання для дебрифінгу:
- З якими труднощами ви зіткнулися під час заповнення паспортів?
- Які джерела ви використовували під час заповнення паспорта?
- Що ви відчували під час роботи у колі?
- Які нові факти про країни ви дізналися під час роботи в колі?
- Яка інформація для вас уже була відомою?
- Яка інформація вас вразила найбільше?
- Які факти об'єднують країни? Що відрізняє країни одна від одної?
- У якій країні ви були? До якої країни хотіли б поїхати?
- Підсумок за результатами проведення вправи:
Учні/учениці усвідомлюють, що кожна країна має свої неповторні особливості та схожість з іншими, виявляють зацікавленість до вивчення інших країн, аналізуючи інформацію про них.
- Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
- Використані джерела:
Наскрізні компетентності для демократії. Видання друге. (Вправа 4 Паспорт, с. 55-56)
- Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Копії порожніх паспортних бланків, кольорові олівці для роботи із прапором країни, атласи, підручники, довідники, гаджети із доступом до мережі Інтернет (мобільні телефони).