Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особлива й неповторна, має власну індивідуальність, переконання та світогляд.
Учасники/учасниці, спираючись на зміст п’єси,мають дати оцінку вчинку головної героїні
Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками.
Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.
Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.
Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особлива й неповторна, має власну індивідуальність, переконання та світогляд.
Учасники/учасниці, спираючись на зміст п’єси,мають дати оцінку вчинку головної героїні
Учні виявляють провідні проблеми, теми, мотиви; характеризують художні образи, аналізують вчинки героїв, висловлюють власні судження щодо актуальності тем і проблем; аргументують свої думки прикладами з тексту
На початку основного етапу уроку вчитель дає розділи драми, з яких можна визначити характер Нори, її психологічний портрет. Учням їх слід ще раз перечитати (1дія - подарунки до Різдва, розмова з Крогстадом; 2 дія - розмова з Лінне; 3 дія - розмова з Торвальдом)
На підлозі класної кімнати прикріплені скотчем таблички “Я схвалюю вчинок Нори”, “Я засуджую вчинок Нори”, “Не визначився(лась)”. Вчитель просить зайняти місце школярів біля обраної картки, зазначивши, що в ході обговорення учні можуть змінювати своє місце в залежності від переконливих аргументів опонентів.
Учитель запитує учнів, чому саме такий вибір був ним зроблений?
Учні мають відповідати, використовуючи метод “Прес” (структура кріпиться на дошці):
Я вважаю, що…
тому, що..
наприклад, ...
отже...
Всі учні по черзі висловлюються з однієї та другої групи. Учні, які стали біля третьої таблички “Не визначилися”, слухають аргументи учнів щодо зайнятого місця і мають обрати своє місце із двох попередніх. Девʼятикласники сідають на свої місця за партами для продовження обговорення.
Питання для обговорення:
Отже, письменник зосередив увагу на проблемі прав жінки, доля головної героїні Нори Хельмер відбила глибинні суперечності не тільки її особисті, а й соціальні. ЇЇ вчинок не знайшов підтримки у чоловіка, вона вирішує покинути “золоту клітку” свого ілюзорного щастя. Щоб стати дружиною і матір*ю, гідної поваги, вона перш за все повинна стати Людиною. Тому свідомо приймає рішення покинути чоловіка і дітей
Учні усвідомлять важливість виробляти вміння пізнавати себе; зрозуміють, що брати на себе відповідальність дуже важливо у сімейних відносинах: аналізувати наслідки, визначати пріоритети, ухвалювати рішення, будуть розрізняти щирі та меркантильні наміри, порівнювати та аналізувати героїв драм
Освітня збірка “Усі різні-усі рівні”, вправа “Де ви стоїте?” с.184, посібник з освіти в галузі прав людини “Компас”, вправа “Де ви стоїте?”с.128