Вправа «Займи позицію» знайомить з певними культурними та релігійними відмінностями, дозволяє усвідомити цінність культурного та релігійного різноманіття.
Займи позицію
- Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
- Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ірпінська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням економіки та права №2
- Предмет: Іноземна мова
- Тема уроку/години спілкування: Модальні дієслова / Modal verbs
- Клас: 7
- Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
- Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Впевненість у собі, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
- Очікувані результати:
Учень/учениця відпрацьовує навички вживання модальних дієслів should/shouldn’t.
- Тривалість вправи: 20 хвилин
- Інструкція для проведення вправи:
- Підготуйте 2 таблички з написами «I should» та «I shouldn’t» .
- Pозкладіть їх на підлозі в протилежних кінцях кімнати, таким чином, щоб можна було умовно провести між ними пряму лінію (можна намалювати крейдою або провести за допомогою мотузки).
- Поясніть учням/ученицям, що їм буде запропоновано ряд тверджень, стосовно яких учасники/учасниці повинні висловити свою позицію.
- Визначте два крайніх положення — це таблички з написами: «I should» і «I shouldn’t».
- Поясніть учасникам/учасницям, що вони можуть займати будь-яку позицію уздовж (уявної) лінії, але вони повинні самі вибирати положення.
- По черзі прочитайте твердження (Додаток 1).
- Заохочуйте учасників/учасниць до обговорення їх вибору. Попросіть дітей на крайніх точках пояснити, чому вони вибрали саме такі позиції. Запропонуйте тим, хто стоїть у центрі, пояснити, що означає їхнє положення: сумніви у власних переконаннях чи нестача знань. Також надайте можливість пояснити свою точку зору тим, хто стоїть уздовж лінії.
- Запропонуйте учасникам/учасницям змінювати позицію під час обговорення, якщо коментарі однокласників/однокласниць уплинули на їх переконання.
- Після закінчення вправи обговоріть результати та зробіть висновки.
ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ / ДЕБРИФІНГУ:
- How do you feel during the exercise? (Як ви почувалися, виконуючи вправу?)
- What difficulties did you have before making the decision? (Які у вас виникали труднощі з вибором?)
- Did you feel the lack of knowledge while making decisions? (Чи відчували ви нестачу знань про інші культури?)
- What did you learn doing this exercise? (Чого ви навчилися під час цієї вправи?)
- Think of some similar situations that you faced in real life? (Пригадайте подібні ситуації, з якими ви стикалися у реальному житті?)
- What was useful for you in this exercise? (Що корисного було для вас у цій вправі?)
- Підсумок за результатами проведення вправи:
Учні/учениці відпрацюють навички вживання модальних дієслів, сформують розуміння цінності культурного різноманіття, покращать мовленнєві компетенції та розвинуть упевненість у собі під час висловлювання власної позиції.
- Додаткові матеріали: Завантажити файл...
- Використані джерела:
Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа "Де ви стоїте?", с.184-186).
- Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені по колу. Матеріали: 2 постери, крейда, мотузка.
- Коментарі:
Для проведення вправи в онлайн режимі варто запропонувати учням/ученицям підготувати таблички самостійно та піднімати їх під час відповідей або створити гугл–опитування. Також можна створити гру в Кахуті з подальшим обговоренням.