TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Займи позицію

Вправа «Займи позицію» знайомить з певними культурними та релігійними відмінностями, дозволяє усвідомити цінність культурного та релігійного різноманіття.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ірпінська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням економіки та права №2
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Модальні дієслова / Modal verbs
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Відпрацьовуючи навички вживання модальних дієслів, сформувати розуміння цінності культурного різноманіття, розвивати мовленнєві компетенції та впевненість у собі під час висловлювання власної позиції.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Впевненість у собі, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Учень/учениця відпрацьовує навички вживання модальних дієслів should/shouldn’t.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Підготуйте 2 таблички з написами «I should» та «I shouldn’t» .
  2. Pозкладіть їх на підлозі в протилежних кінцях кімнати, таким чином, щоб можна було умовно провести між ними пряму лінію (можна намалювати крейдою або провести за допомогою мотузки).
  3. Поясніть учням/ученицям, що їм буде запропоновано ряд  тверджень, стосовно яких учасники/учасниці повинні висловити свою позицію.
  4. Визначте два крайніх положення — це таблички  з написами: «I should» і «I shouldn’t».
  5. Поясніть учасникам/учасницям, що вони можуть займати будь-яку позицію уздовж (уявної) лінії, але вони повинні самі вибирати положення.
  6. По черзі прочитайте твердження (Додаток 1).
  7. Заохочуйте учасників/учасниць до обговорення  їх вибору. Попросіть дітей на крайніх точках пояснити, чому вони вибрали саме такі позиції. Запропонуйте тим, хто стоїть у центрі, пояснити, що означає їхнє положення: сумніви у власних переконаннях чи нестача знань. Також надайте можливість пояснити свою точку зору  тим, хто стоїть уздовж лінії.
  8. Запропонуйте учасникам/учасницям змінювати позицію під час обговорення, якщо коментарі однокласників/однокласниць уплинули на їх переконання.
  9. Після закінчення вправи обговоріть результати та зробіть висновки.

ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ / ДЕБРИФІНГУ:

  • How do you feel during the exercise? (Як ви почувалися, виконуючи вправу?)
  • What difficulties did you have before making the decision? (Які у вас виникали труднощі з вибором?)
  • Did you feel the lack of knowledge while making decisions? (Чи відчували ви нестачу знань про інші культури?)
  • What did you learn doing this exercise? (Чого ви навчилися під час цієї вправи?)
  • Think of some similar  situations  that you faced in real life? (Пригадайте подібні ситуації, з якими ви стикалися у реальному житті?)
  •  What was useful for you in this exercise? (Що корисного було для вас у цій вправі?)
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці відпрацюють навички вживання модальних дієслів, сформують розуміння цінності культурного різноманіття, покращать мовленнєві компетенції та розвинуть упевненість у собі під час висловлювання власної позиції.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа "Де ви стоїте?", с.184-186).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені по колу. Матеріали: 2 постери, крейда, мотузка.
Коментарі:

Для проведення вправи в онлайн режимі варто запропонувати учням/ученицям підготувати таблички самостійно та піднімати їх під час відповідей або створити гугл–опитування. Також можна створити гру в Кахуті з подальшим обговоренням.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда