Вправа сприяє усвідомленню дітьми важливості поважати людей, не поспішаючи з висновками про їх негативні риси характеру. Діти мають можливість з іншого боку побачити ставлення людей до тих чи інших рис, поставити себе на місце людини, на яку вішають ярлики, щоб у подальшому уникнути стереотипів.
Ярлики / Labels
- Застосування вправи: На уроці
- Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Новокостянтинівська ЗОШ І-ІІІ ст Братської районної ради Миколаївської області
- Предмет: Іноземна мова
- Тема уроку/години спілкування: Прикметники. Удосконалення навичок говоріння
- Клас: 7
- Ключова складова громадянської компетентності: Повага
- Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати, Уміння співпрацювати
- Очікувані результати:
Учень/учениця:
- доцільно використовує вивчені прикметники у власному мовленні;
- розуміє значення лексичних одиниць з теми «Риси характеру»;
- удосконалює навички читання та говоріння.
- Тривалість вправи: 35 хвилин
- Інструкція для проведення вправи:
- Об’єднайте учасників/-иць у групи по 4 особи.
- Приклейте на чоло кожного/-ої учасника/-иці папірець з прикметниками так, щоб вони його не бачили.
- Поясніть завдання усім. Під час виконання вправи діти мусять ставитися одне до одного відповідно до напису на папірцях, тим самим натякати різними способами, який прикметник того / тієї, з ким вони спілкуються, але не називати його. Попередьте, що слово, написане на чолі інших, називати не можна! Наприклад, якщо діти бачать слово «сумний/-а», вони мають утішати цю людину, якщо бачать слово «веселий/-а» – мають ставитися до цієї людини, як до жартівника/-ці і веселуна/-ки тощо.
- Дайте можливість учасникам/-цям говорити по черзі до тих пір, поки усі не здогадається, який прикметник належить йому/їй.
- На відгадування кожного прикметника діти матимуть по 10 хвилин.
- У спільному колі проведіть дебрифінг:
- Як ви почувалися під час вправи? (How did you feel during this activity?)
- Наскільки складно вам було ставитися до однокласників/-ць відповідно до ярликів? (How difficult was to treat classmates according to the labels?)
- Як, на вашу думку, ми чіпляємо ярлики на людей в реальному житті, і як вони себе почувають? (How do we put labels on people in real life? How does it affect them? How do they feel?)
- Як можна уникнути упередженого ставлення до людей? (How to avoid labeling in real life?)
- Підсумок за результатами проведення вправи:
Учні/учениці співпрацюють, критично розмірковуючи над особливостями спілкування. Діти вчаться поважати різні типи характеру та аналізувати прояви власного характеру. Практикуються у використанні лексики у власному мовленні доцільно, усвідомлюють наслідки стереотипізації.
- Додаткові матеріали: Завантажити файл...
- Використані джерела:
Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа «Ярлики», с. 112).
- Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Стікери з написами прикметників