TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Ярлики / Labels

Вправа сприяє усвідомленню дітьми важливості поважати людей, не поспішаючи з висновками про їх негативні риси характеру. Діти мають можливість з іншого боку побачити ставлення людей до тих чи інших рис, поставити себе на місце людини, на яку вішають ярлики, щоб у подальшому уникнути стереотипів.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Новокостянтинівська ЗОШ І-ІІІ ст Братської районної ради Миколаївської області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Прикметники. Удосконалення навичок говоріння
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Навчити критично розуміти мову, удосконалити навички спілкування; використовувати вивчену лексику у власному мовленні; сформувати усвідомлення наслідків стереотипізації людей; розвинути уміння співпрацювати.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • доцільно використовує вивчені прикметники у власному мовленні;
  • розуміє значення лексичних одиниць з теми «Риси характеру»;
  • удосконалює навички читання та говоріння.
Тривалість вправи: 35 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учасників/-иць у групи по 4 особи.
  2. Приклейте на чоло кожного/-ої учасника/-иці папірець з прикметниками так, щоб вони його не бачили.
  3. Поясніть завдання усім. Під час виконання вправи діти мусять ставитися одне до одного відповідно до напису на папірцях, тим самим натякати різними способами, який прикметник того / тієї, з ким вони спілкуються, але не називати його. Попередьте, що слово, написане на чолі інших, називати не можна! Наприклад, якщо діти бачать слово «сумний/-а», вони мають утішати цю людину, якщо бачать слово «веселий/-а» – мають ставитися до цієї людини, як до жартівника/-ці і веселуна/-ки тощо.
  4. Дайте можливість учасникам/-цям говорити по черзі до тих пір, поки усі не здогадається, який прикметник належить йому/їй.
  5. На відгадування кожного прикметника діти матимуть по 10 хвилин.
  6. У спільному колі проведіть дебрифінг:
  • Як ви почувалися під час вправи? (How did you feel during this activity?)
  • Наскільки складно вам було ставитися до однокласників/-ць відповідно до ярликів? (How difficult was to treat classmates according to the labels?)
  • Як, на вашу думку, ми чіпляємо ярлики на людей в реальному житті, і як вони себе почувають? (How do we put labels on people in real life? How does it affect them? How do they feel?)
  • Як можна уникнути упередженого ставлення до людей? (How to avoid labeling in real life?)
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці співпрацюють, критично розмірковуючи над особливостями спілкування. Діти вчаться поважати різні типи характеру та аналізувати прояви власного характеру. Практикуються у використанні лексики у власному мовленні доцільно, усвідомлюють наслідки стереотипізації.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа «Ярлики», с. 112).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Стікери з написами прикметників
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда