TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Який/яка я?

Вправа націлена на колективну роботу. Сприяє розвитку навичок сприймати критику та використовувати її здля власного саморозвитку. 

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: П'ядицький ліцей імені Степана Мельничука
Предмет: Інформатика
Тема уроку/години спілкування: Типи слайдів. Додавання об’єктів до слайдів
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Продовжити формування в учнів/учениць поваги до інших, удосконалення навичок співпраці, самоаналізу та вміння сприймати критику.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає, що таке макет слайда та розрізняє їх за призначенням;

- знає, які об’єкти можна розміщувати на слайді;

- уміє створювати та видаляти слайди;

- може додавати об’єкти на слайд;

- може додавати та редагувати текст;

- запускає презентацію на виконання.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Частина 1.

1. Розкажіть учням/ученицям, що всі люди не є ідеальними. У кожної людини є свої здібності.   Хтось може мати високі досягнення з певного роду занять, а хтось нижчі. Так само і за характером усі люди є різні. Для того, щоб удосконалюватись і змінюватись, потрібно розібратись у собі, зрозуміти свої сильні та слабкі сторони. Для того, щоб цей процес був простішим, можна прислухатись до думки людей, які часто знаходяться поруч.

2. Запропонуйте учням/ученицям коротко (1-2 словами) охарактеризувати кожного/-у однокласника/-цю з двох сторін:

  • позитивна риса характеру (сильна сторона)
  • риса характеру, яка, на їхню думку, потребує вдосконалення (слабка сторона).

3. Дайте дітям 2 хвилини на роздуми (відповіді не озвучуються).

Частина 2.

1. Запропонуйте дітям відкрити презентацію (Додаток 1), додати титульний слайд (перед створеним) та заголовок слайду «Який/яка я для тебе?». Поясніть, що на другий слайд потрібно розмістити посередині зображення хлопчика чи дівчинки (Додаток 2, Додаток 3) та вписати своє прізвище, ім’я.

2. Запропонуйте учням/ученицям пересісти за комп’ютер однокласника/-ці, який/-а знаходиться праворуч (поруч). Попросіть на 2 слайді, ліворуч від зображення – додати геометричну фігуру та вписати позитивну рису  цього/цієї однокласника/-ці; праворуч від зображення – додати геометричну фігуру та вписати рису, яку, на вашу думку, потрібно покращити.

3. Поясніть, що рухаючись за годинниковою стрілкою, учні/учениці мінятимуться робочими місцями за комп’ютерами. Таким чином, повернувшись за своє робоче місце, учні/учениці запускають презентацію на перегляд та ознайомлюються з відгуками однокласників/-ць (2 хвилини).

4. Обговоріть вправу з учнями/ученицями:

  • Що ви відчували, коли переглядали презентацію з компліментами та побажаннями собі?
  • З чим у вас виникали труднощі під час виконання вправи?
  • Як сприйняття інших людей може допомогти зрозуміти наші сильні та слабкі сторони?
  • Що у вправі було корисним для вас?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють необхідність шанобливого ставлення до всіх, критичного осмислення ставлення інших до себе, використання самоаналізу як ресурсу для самовдосконалення.  

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Персональні комп’ютери з встановленою програмою Microsoft Office PowerPoint, роздатковий матеріал (Додаток 1, Додаток 2-3) на всіх комп’ютерах для практичної частини, проєктор.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда