TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Якби я був/була …

Опрацьовуючи граматичну конструкцію «Умовні речення першого і другого типів», учні/учениці розвивають мовленнєві навички з англійської мови та вчаться дискутувати й висловлювати власну точку зору, аргументуючи її.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №37 Чернівецької міської ради
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Школа
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Формувати розуміння важливості участі кожного/кожної в житті суспільства.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Мовні, комунікативні вміння та багатомовність, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • використовує граматичні конструкції «Умовні речення першого і другого типів»;
  • удосконалює вміння висловлювати своє ставлення до вчинків, думок позицій інших людей;
  • аргументує свій вибір, власну думку;
  • бере участь у дискусії.
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Методом "мозкового штурму" спонукайте учнів/учениць з’ясувати, чим займаються міністр/-ерка освіти, директор/-ка школи, голова учнівської ради.
  2. Об’єднайте дітей у три групи по 5 осіб шляхом жеребкування (1, 2, 3). Поясніть, що перша група на час вправи стає представниками/-цями міністерства освіти, друга - адміністрації школи, третя - учнівського самоврядування.
  3. Дайте завдання групам обговорити необхідні зміни в школі з позицій своїх ролей та створити коротку презентацію своїх напрацювань.
  4. Попросіть групи обрати одного/-у спікера/-ку, який/яка має презентувати їхні напрацювання. Спікер має почати свій виступ зі слів: «Якби я був/-ла міністром/-еркою освіти/ директором/-кою школи/головою учнівської ради...». Учні/учениці можуть використовувати такі речення: "Я би зупинив/-ла…",. "Я би змінив/-ла спосіб, у який…", "Я би продовжив/-ла…", "Я би організував/-ла…", "Я би створив/-ла …", "Я би підтримав/-ла …".
  5. Проведіть обговорення:
  • Які емоції викликала у вас роль, яку випало виконувати?
  • Яким чином ви приймали рішення щодо створення презентації роботи групи?
  • Які аргументи виявилися найбільш переконливими? Чому?
  • Чому важливо, щоб до змін в освіті долучалися не лише влада, а й учасники/учасниці освітнього процесу?
  • Які ідеї змін ви б підтримали вже зараз?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розуміють необхідність участі кожної людини в житті суспільства.

Використані джерела:

80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів. Посібник для вчителя для реалізації наскрізної тематичної лінії “громадянська відповідальність” в оновлених шкільних програмах для 5-9 класів. / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Європейський центр ім. Вергеланда – Київ, 2017 – 136 с.

Рамка компетентностей для культури демократії

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Розташувати парти для роботи у групах таким чином, щоб 5 учасників/-ць мали можливість працювати разом. Підготувати чисті аркуші паперу формату А4, кольорові маркери на кожну групу, щоб учасники/-ці могли записувати свої тези для виступу.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда