TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Яка професія мені підходить

Вправа допомагає усвідомленню учнями та ученицями власного вибору професії, розвиток відповідального ставлення, критичного аналізу та самооцінки.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком, Поза школою
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського
Предмет: Трудове навчання
Тема уроку/години спілкування: Професії у різних галузях людської діяльності
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Показати власну відповідальність дітей у виборі професії; спонукати до критичного аналізу та самооцінки.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Впевненість у собі, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- називає основні професії у різних галузях людської діяльності;

- пояснює основні чинники, що впливають на вдалий вибір професії;

- знає і розуміє етапи вибору професії;

- усвідомлює важливість вибору майбутньої професії.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Запропонуйте дітям узяти участь у грі «Ринок праці». Роздайте кожній дитині картку із пропозицією роботи.

2. Поясніть, що діти мають вирішити, приймати їм запропоновану пропозицію чи ні, та записати свої причини в роздатковому матеріалі. Тоді вони можуть шукати іншу роботу. Наголосіть, що учні/учениці можуть помінятися пропозиціями одне з одним або обміняти свої картки на одну з карток на столі вчителя/-ьки. Вони мають записати всі робочі місця, запропоновані їм, і вказати свої причини прийняття або відмови від них. Якщо учні/учениці знайдуть роботу, яка їм подобається, то вони мають залишити картку у себе. Якщо вони покладуть свої картки, але не візьмуть замість них інші, це означає, що вони залишаються безробітними. Діти мають працювати самостійно, спостерігайте за процесом.

3. Проведіть оббговорення:

• Хто з вас прийняв пропозицію роботи? Хто ні? Чому?

• Якими були причини вибору?

4. Запропонуйте дітям об’єднатися в групи по 4–5 осіб, визначити і представити список з трьох критеріїв, за якими вони визначали свою роботу.

5. Організуйте презентацію груп.

6. Прведіть дебрифінг:

  • Що вас цікавить і що ви любите робити?
  • Що у вас добре виходить?
  • Які ваші сильні сторони?
  • Що ви можете зробити найкраще, коли стикатиметися я з конкуренцією?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти розуміють, що таке відповідальність у виборі професії. Учні/учениці знають свої сильні сторони і вподобання, що допоможе у виборі професії. Вони можуть досліджувати власний профіль компетентностей.

Використані джерела:

Беремо участь у демократії: плани уроків з ОДГ/ОПЛ для старших класів середньої школи / Р. Голлоб, П. Крапф, В. Вайдінгер. – Пер. з англ. та адаптація Л. І. Паращенко, Ю. О. Молчанової; заг. ред. укр. версії: Н. Г. Протасова. – К. : Основа, 2016. – Т. 4, с. 49–51.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда