TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Я зможу!

Вправа сприяє усвідомленню, що будь-які життєві труднощі можна здолати. Головне – як ти до цього ставишся, чи здатний/а в непередбачуваній ситуації зробити акцент на перевагах, порадіти отриманому досвіду і впевнено перемогти складні обставини.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Канівська гімназія імені Івана Франка Канівської міської ради Черкаської області
Предмет: Зарубіжна література
Тема уроку/години спілкування: Елеонор Портер. «Полліанна». Щирість, мужність і оптимізм героїні твору, її вплив на життя міста.
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Підготувати психологічно учнів до сприйняття нового твору та знайомства з позитивною життєвою філософією його героїні на прикладі впевненого ставлення у здатності долати життєві труднощі, конструктивних думок та дій у непередбачуваних обставинах.
Ключова складова громадянської компетентності: Впевненість у собі
Додаткова/і складова/і компетентності: Прийняття невизначеності та неоднозначності
Очікувані результати:

Ключові компетентності

Учень (учениця):

усвідомлює переваги позитивного мислення для збереження здоров’я;

характеризує героїв творів щодо їхньої винахідливості, підприємливості та кмітливості.

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Вправа проводиться перед початком вивчення даного твору.

-        Сьогодні ми з вами почнемо знайомство з дивовижною дівчинкою на ім’я Полліанна, яка любила гру в радість. Незважаючи на складні життєві обставини, в яких вона опинилась, дівчинка не сумує і своїм умінням радіти всьому, що трапляється з нею в житті, спочатку дивує, а потім і змінює життя всіх жителів маленького провінційного містечка. Наприклад, що б ви сказали, якби ви замість довгоочікуваної ляльки в подарунок отримали милиці?

-        Тож зараз ми спробуємо з вами пограти в радість. Для цього прошу вас об’єднатися в 4 групи: радість, щастя, успіх, задоволення.

Завдання: обговорити запропоновані  ситуації (Додаток 1) та визначити і записати позитивні сторони цього досвіду. Аркуш розділений на дві частини: зліва - приклади життєвих труднощів чи непередбачуваних ситуацій, справа - ви маєте написати позитивні сторони цього досвіду, починаючи фразу словами «Я радію…», «Я щасливий/а…» (10 хв.)

-     Представте результати своєї діяльності (5 хв.)

Учитель/ка читає ситуації по черзі з колонки “Мені сумно…”, представник/ця кожної команди зачитує відповідний варіант ситуації з колонки “Я радію…”

Дебрифінг (10 хв.)

-        Що ви відчували, коли ознайомилися з отриманими ситуаціями? Скористайтесь “Колом почуттів” за потреби (додаток 2).

-        Чи відбувалися у вашому житті якісь неприємні ситуації і як ви до цього ставилися? Які висновки робили?

-        Що ви відчували під час визначення позитивних сторін запропонованих ситуацій?

-        Що ви можете сказати про героїню твору, яка грала в таку гру?

-        Що ви дізналися про себе під час виконання цього завдання?

-        Розкажіть ситуацію зі свого життя, коли вам вдалося впевнено здолати життєві труднощі.

-        Як ви зможете використовувати отриманий досвід надалі?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні усвідомлюють, що будь-які життєві труднощі можна здолати, висловлюють готовність в непередбачуваній ситуації зробити акцент на  перевагах і впевнено перемогти складні обставини.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Наскрізні компетентності для демократії. Видання друге. 60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань («Як вчитися з неприємного досвіду», с. 51-52).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці розміщено острівцями для 4 груп або стоять навколо 4 столів. Матеріали: 4 картки ситуацій з додатка 1, 1 коло почуттів на дошці, 4 ручки.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда