TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Я теж

Вправа допомагає усвідомлювати неповторність кожної людини, сприяє вихованню поваги до людей, які відрізняються від інших; учасники/учасниці доходять висновку, що всі люди різні, але рівні.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Новоселицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади Хмельницької області
Предмет: Я у світі
Тема уроку/години спілкування: Ти звичайний/-а чи незвичайний/-а
Клас: 4
Мета вправи/заняття: Формувати поняття дітей про неповторність кожної людини; виховувати повагу до інших людей; удосконалювати вміння застосовувати набуті знання та навички в житті.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага
Додаткова/і складова/і компетентності: Вміння слухати та спостерігати, Емпатія
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- має уявлення про неповторність кожної людини.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Запросіть дітей сісти на стільці колом.
  2. Дайте завдання поміркувати про те, що, на думку дитини, є в ній або в її житті неповторного, унікального, такого, що відрізняє її від інших дітей у класі (2 хвилини). При цьому закріпіть на дошці таблички, які допоможуть дітям міркувати (Додаток 1).
  3. За допомогою лічилки (Додаток 2) визначте того/ту, хто розпочне.
  4. Попросіть учня/ученицю назвати одну свою особливість. Поясніть, що ті, хто з учасників/учансиць того не мають, мають аплодувати (1 хлопок); ті, хто мають – підстрибують і кажуть «Я теж». Наголосіть, якщо аплодисментів було менше ніж вигуків «Я теж», учень/учениця називає іще одну свою особливість. Далі свої особливості має назвати наступний/-а учень/-иця і так по колу. Також зауважте, що свою особливість діти мають озвучувати лаконічно (1 речення), а  всі дії мають відбуватися в швидкому темпі) (10 хвилин).
  5. Коли всі учасники/учасниці по колу назвали те, що відрізняє їх від інших, оголосіть ІІ раунд вправи.
  6. Стільці продовжують стояти по колу, але приберіть один, щоб стало на один менше, ніж учасників/-ць.
  7. Запросіть до кола того,ту, хто останнім/-ьою називав свою особливість. Він/вона стає ведучим/-ою.
  8. Попросіть ведучого/-у назвати те, що є спільним для учнів/учениць класу (озвучте прохання не називати фізичні особливості, як от: дві ноги, дві руки тощо).
  9. Поясніть, що після того як ведучий/-а озвучив/-ла спільну рису, учасники/-ці вправи зі словами «Я еж», мають помінятися місцями. Попередьте, що ведучий/-а також має спробувати зайняти вільний стілець. Той/тій, кому не вистачило місця, стає ведучим/-ою. Повторіть 4-5 разів. (5 хвилин).
  10. Проведіть дебрифінг та оцінювання (10 хвилин). Запитання для обговорення:
  • Як вам працювалось під час вправи? Які емоції відчували?
  • Що важче було називати: спільне для усіх чи свою особливість? Чому?
  • Що може відчувати людина, яка відрізняється від інших?
  • Як би ви хотівли щоб ставились до вас, коли ви відрізняєтеся від інших?
  • Як у житті ви зможете застосувати знання, які набули під час вправи?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці визнають, що кожна людина неповторна; удосконалюють вміння виявляти повагу до інших, в тому числі до тих, хто відрізняється; набувають навичок міжособистісної взаємодії.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа «Я теж», ст. 127).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці розміщено колом; Додаток 1 (Таблички з написами); Додаток 2 (Лічилка).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда