TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Я так думаю

Під час виконання цієї вправи учні/учениці виражають свої погляди на окреслену проблему, продиктовану темою уроку. Аргументуючи свій вибір, діти паралельно покращують навики мовленнєвої практики, багатомовність, комунікативні навички, вчаться вислуховувати інші точки зору та поважати право на думку оточуючих.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КЗ"Верхівцевська СЗШ №2 І-ІІІ ступенів" Верхньодніпровської районної адміністрації Дніпропетровської області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Природа і погода. Захист довкілля. Земля – наш дім
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Здобути навички висловлювання власної думки, розкриття суті окресленої проблеми через обговорення теми уроку; розвинути комунікативні здібності; виховати повагу до думок інших учнів/учениць, а також сумлінне ставлення до навколишнього середовища; осягнути роль жестів як допоміжного інструменту для висловлення власної думки.
Ключова складова громадянської компетентності: Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Перед початком уроку умовно розділить кімнату на 3 окремі майданчики/зони. Над кожним з них прикріпіть плакат з різними позиціями:
  • I agree (Я погоджуюсь)
  • 50/50 (50 на 50)
  • I totally disagree (Абсолютно не погоджусь)
  1. Поясніть дітям,що ви будете читати певне судження, а вони мають зайняти місце біля плаката, який підтверджує їхню думку.
  2. Почергово зачитуйте тези. Після того, як учні/учениці зроблять свій вибір і перемістяться на певний майданчик, попросіть їх аргументувати свою позицію і переходьте до етапу обговорення.

Тези:

1.

It is normal to smoke leaves in autumn / Палити листя восени – це нормально.  

2.

One person can save the Earth / Одна людина може врятувати Землю.

3.

It is not necessary to cover the water when brushing your teeth. / Закривати воду під час чищення зубів необов’язково.

4.

A bag of rubbish dumped in a pond will not cause serious harm to fish / Пакетик сміття, скинутий у ставок, не завдасть серйозної шкоди рибам.

5

The rubbish that left after the picnic at its venues does not affect the environment in any way / Сміття, яке залишається після пікніка на місцях його проведення, жодним чином не впливає на екологію.

       4. Проведіть обговорення (орієнтовно 15 хвилин). Перед початком дискусії озвучте, що в учнів/учениць є можливість змінити свою точку зору і перейти на інший майданчик.

       5. Проведіть дебрифінг:

  • Що ви відчули, голосуючи таким незвичайним способом?
  • Як ви себе почували, коли висловлювали свою точку зору?
  • Як ви вважаєте, чому важливо вміти висловлювати свою точку зору різними мовами?
  • Наскільки пріоритетними є проблеми екології у житті середньостатистичної людини?
  • Що допомагало вам, коли бракувало слів висловити думку?
  • Як допомагають жести людині?
  • Де в житті вам можуть знадобитися отримані навички висловлювати свою думку?
  • Наскільки комфортно було висловлюватися перед цією аудиторією?
  • Чому важливо проявляти повагу до висловлювання інших?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці покращують навички висловлювання власної думки, розкривають суть окресленої проблеми, розвивають комунікативні здібності, багатомовність, вчаться поважати думки інших і задумуються над станом природи і навколишнього середовища. Діти усвідомлюють роль жестів як допоміжного інструменту для висловлення власної думки.

Використані джерела:

Вправа "Виборча кампанія". Режим доступу: https://www.schools-for-democracy.org/onlain-resursy/toolbox/vyborcha-kampaniia-2

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: 3 плакати з надписами: I agree (Я погоджуюсь), 50/50 (50 на 50), I totally disagree (Абсолютно не погоджусь).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда