TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Я – Людина

Вправа сприяє формуванню почуття необхідності виявляти активну життєву позицію, прагнути максимальної самореалізації, усвідомлення своєї унікальності як особистості та рівності усіх людей у повазі та правах.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Опорний заклад загальної середньої освіти "Престиж" Гуляйпільської міської ради
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Загальнолюдські цінності та ідеї у вірші Василя Симоненка «Ти знаєш, що ти людина…»
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Виховувати гуманне ставлення до оточуючих; сприяти розумінню універсальності прав людини; розвивати уміння читати інформацію і критично її оцінювати; пропагувати повагу, відповідальність та зацікавленість правами людини.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Мовні, комунікативні вміння та багатомовність, Уміння співпрацювати, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень / учениця:

- висловлює власні міркування про сенс людського буття, щастя людини;

- дискутує про морально-етичні проблеми, порушені у творі;

- аргументовано й грамотно висловлює власну думку щодо цінності життя людини, його наповненості й сенсу.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  • Об’єднайте клас у 4 групи по 6-8 учнів/-ениць, запропонувавши дітям поділитися за порами року (весна, літо, осінь, зима). (2 хв.)
  • Сформулюйте проблему для обговорення і запишіть її на дошці «Чи гідний/а я високого імені Людини? Що треба зробити, щоб залишити по собі добру пам'ять?» Поясніть, що команди будуть висувати ідеї одночасно, незалежно одна від одної, а після цього складуть загальний список.
  • Потім оголосіть фазу зеленого світла. Це час на спонтанні і динамічні ідеї, які учасники/-ці подають без жодних обмежень. Це має бути справжній «штурм»! Кожна ідея від групи записується на дошці. Записані ідеї повинні бачити всі учасники/-ці. (7 хв.)
  • Згрупуйте ідеї, які з’явилися у попередній фазі. У процесі групування / ієрархізації використовуйте “mapping” – виводьте категорії ідей, групуйте їх за критерієм подібності / підпорядкованості. Можете виявити нові зв’язки і взаємозалежності. У цьому процесі слід звернути увагу на ідеї, які можна покращити. (3 хв.)
  • Організуйте обговорення (7 хв.)

Що значить – бути людиною?

Якою, на вашу думку, повинна бути справжня людина?

Наскільки змусила вас поезія «Ти знаєш, що ти – людина…» переглянути свої погляди на життя?

Що треба зробити, щоб залишити по собі добру пам'ять?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці розуміють, що треба поважати гідність кожної людини, цінувати свою неповторність та інших людей. Вони вчаться поважати себе, усвідомлюють, що кожна людина є унікальною особистістю.

Використані джерела:

Авторська розробка

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Інструменти для запису ідей – дошка та крейда, папір та маркери
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда