TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Я думаю, що ти…

Вправа сприяє формуванню в учнів та учениць позитивного ставлення до людей шляхом розвитку навичок письма та говоріння іноземною мовою. У процесі аналізу зовнішності товариша/-ки привертається увага учнів/учениць до існування стереотипів.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Мелітопольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №23 Мелітопольської міської ради Запорізької області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Мої друзі/подруги
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Сприяти формуванню позитивного ставлення до особистості іншої людини під час вивчення теми «Мої друзі/подруги»; шляхом побудови письмового висловлювання з п’яти речень із вживанням конструкції «I think you … » спонукати до критичного аналізу зовнішності людини, привертаючи увагу до існування стереотипів.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Учні/ці:

- вміють обмінюватися думками з теми;
- розповідають про cебе та друзів, їхні смаки і уподобання;
- складають та пишуть речення, які належать до сфери особистих пріоритетів.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. First, make the students sit in pairs using the numbers «the first» and «the second».
По-перше, об’єднайте учнів/-ениць у пари, використовуючи розрахунок на «перший» - «другий».
2. Next, give them sheets of paper and markers.
Далі роздайте їм аркуші паперу та маркери.
3. Now, ask the students to sit in a circle and get into pairs. Tell them that they are to write five sentences about what they think their partner is like without talking to each other. Ask them to write only positive appreciative assumptions using the structure «I think you … ». For example, about their favourite dish («I think you like pizza»), about their partner’s family («I think that you have a brother who is younger than you»), about hobbies («I think you like to listen to jazz»).
Зараз скажіть учням/-еницям, що їм треба сісти у коло парами та написати п’ять речень про те, якими, на їхню думку, є їхні партнери/-ки. Виконувати завдання треба мовчки. Можна використовувати лише позитивні припущення, використовуючи вираз «я думаю, що ти … », наприклад, про їхню улюблену страву («я думаю, що ти любиш піцу»), про сім’ю («я думаю, що у тебе є молодший брат»), про хобі («я думаю, тобі подобається джаз»).
4. Then, ask the students to introduce their partner to the whole group by reading out their sentences.
Потім попросіть учнів/учениць представити свого партнера/-ку решті групи, зачитуючи записані ними речення.
5. Finally, let the students talk about themselves and say if the assumptions of their partners are right or wrong.
Запропонуйте учням/ученицям розповісти про себе та сказати, чи припущення їхніх партнерів/-ок є правильними.
Debriefing (Appendix 1) / Дебрифінг (відбувається у спільному колі, учні/учениці по черзі передають одне одному кубик із запитаннями для дебрифінгу. Кожен/-а учень /-ениця відповідає на одне запитання (Додаток 1):
- How did you feel when your partner was describing you? / Як ти себе почував/-ла, коли твій партнер/-ка описував/-ла тебе?
- How easy was it to write your comments about your partner? / Наскільки легко для тебе було писати коментарі про свого партнера/-ку ?
- How many right assumptions did you make about your friend? What does this mean? / Скільки правильних припущень було тобою зроблено? Про що це може свідчити?
- What have you learnt through this exercise? / Чого ти навчився/-лась, виконуючи цю вправу?
- What do you know about stereotypes? / Що тобі відомо про стереотипи?
- Did you rely on stereotypes when you were making your assumptions? Why? / Чи ти використовував/-ла стереотипи, роблячи власні припущення ? Чому?
Наприкінці зверніться до всіх учнів та учениць із таким запитанням:
- What conclusion have you соmе to? Який висновок ти зробив/-ла для себе?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/-ці узнають більше позитивних аспектів особистості своїх однокласників та однокласниць; проявляють почуття поваги, роблячи припущення та описуючи одне одного. Обговорюється питання наявності у суспільстві стереотипів.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  • Український переклад: Наскрізні компетентності для демократії: 60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань. Видання друге© Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019 (вправа «Я думаю, тобі подобається Джаз», с.51 – 52).
  • Рамка компетентностей для культури демократії. Tом 2. Дескриптори компетентностей для культури демократії.
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класу: стільці мають бути розміщені по колу. Матеріали: аркуші паперу, ручки або маркери для кожного/-ї учня/-ениця.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда