TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Видимість і доступність

Чи помічали Ви поруч з собою людей з інвалідністю? Можливо Ви їхали разом в ліфті чи громадському транспорті, обирали книгу в бібліотеці чи замовляли смаколики в кафе? Вправа дає можливість учням/ученицям 5 класу намалювати у векторному редакторі власні знаки видимості та доступності  й обґрунтувати свої ідеї.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Ліцей "Максимум" Кропивницької міської ради"
Освітня галузь: Інформатична
Предмет: Інформатика
Тема уроку/години спілкування: Комп’ютерна графіка/ Цифрова творчість
Клас: 5
Ключова складова громадянської компетентності: Емпатія
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Гнучкість та вміння адаптуватися
Очікувані результати:

Учень/учениця:

обирає і застосовує засоби для побудови малюнка в одному з графічних редакторів [6 ІФО 2.4.3-2];

описує вплив власних думок, емоцій і настрою на власну діяльність і результат роботи (власний і групи)[6 ІФО 2.5.3-3];

звертає увагу на почуття інших людей під час ухвалення рішень ГК13.79(1314);

здатен/-на поставити себе на місце тих, що відчувають незручності ГК13.79(1317);

здатен/-на визначити, коли комусь необхідні комфорт та емоційна підтримка, навіть якщо людина відкрито цього не показує. ГК13.79(1322).

Критерії успіху для учнів / учениць: Я можу створити малюнок у векторному графічному редакторі; я можу створити знак видимості чи доступності для людей з інвалідністю; я можу назвати власні емоції, які виникають у мене під час роботи над завданням; я розумію, що ставлення до людей з інвалідністю має змінюватись, навіть в знаках; я можу пригадати власну життєву ситуацію, в якій комусь необхідні були комфорт та емоційна підтримка, навіть якщо людина відкрито цього не показувала.
Тривалість вправи: до 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Етап І (1 хвилина). Об'єднайте учнів/учениць у пари будь-яким зручним для вас способом, наприклад  розрахувавшись на  “Видимо - Доступно”.

Етап ІІ (10 хвилин) 

Запропонуйте учням й ученицям дати відповіді на питання в форматі  “Думайте - Обговорюйте в парах - Відповідайте”, представлені в презентації (1-13 слайди) 

  • озвучте  питання;
  • запропонуйте спочатку кожному/кожній подумати над відповіддю індивідуально;
  • запросіть в парах поділитися один з одним своїми варіантами відповіді, обговорити їх;
  • запропонуйте  озвучують свої ідеї, перевірені під час обговорення у парі, на загал.

Етап ІІІ (13 хвилин) 

Запропонуйте учням/ученицям обрати один з наведених знаків або будь-який інший та відтворити його за допомогою векторного графічного редактора.

Дайте можливість за бажанням змінити його так, щоб акцент був на людині, а не на інвалідності, або створити власний знак.

Етап ІV  (до 10 хвилин) 

  1. Роздайте учням картки трьох кольорів, наприклад зелену, жовту, червону.
  2. Попросіть дітей підняти картку в залежності від готовності презентувати свою роботу (зелена - повністю готовий/готова, жовта - готовий/готова, але хвилююсь, червона - не сьогодні)
  3. Надайте учням/ученицям можливість презентувати свої роботи та озвучити їх ідеї. 
  4. Запропонуйте дітям оцінити роботу один одного за допомогою таємних записочок:

- знайти 3 позитивні моменти в роботі;

- поставити 2 уточнювальних запитання;

- запропонувати 1 спосіб покращення роботи.

Зберіть записочки та передайте їх авторам робіт. 

Етап V (5 хвилин) Проведіть дебрифінг за запитаннями:

Назвіть Ваші емоції під час виконання завдання? Що було найскладнішим? 

Як отриманий досвід змінив ваші уявлення про доступність?

Який зі створених знаків можна було б розмістити в нашій школі? кафе, що поряд зі школою? краєзнавчому музеї?

Використані джерела:

Рамка компетентностей для культури демократії.

Том 2/ Рада Європи, “Центр освітніх ініціатив”. Львів, 2018. URL: https://drive.google.com/file/d/1vn4ZIxCklCXRdIGQAzrfS4SOAxkaxmPc/view?usp=sharing 

Державний стандарт базової середньої освіти. Затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/898-2020-%D0%BF#Text (дата звернення 11.07.2023).

Disability Access Symbols _ Office of Accessible Education  URL: https://oae.stanford.edu/students/disability-access-symbols 

Міжнародний символ доступності (подкаст) Універсальний дизайн URL:https://ud.org.ua/statti/381-mizhnarodnij-simvol-dostupnosti 

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Проєктор, екран для демонстрації презентації. Картки (зелена, жовта, червона) на кожного/кожну для визначення рівня готовності. Папір для нотаток для взаємооцінювання.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда