TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Усі рівні - усі різні

Вправа сприяє розумінню географічного простору європейських країн, їх кордонів, економічного розвитку та культури.

Учні/учениці, базуючись на фактах та досвіді, висвітлюють європейські демократичні цінності, знаходять їх взаємозв’язок з розвитком людства та економіки.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Слов'янський педагогічний ліцей Слов'янської міської ради Донецької області
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Країни Європи: Велика Британія. Франція.
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Розвинути вміння читати інформацію критично і самостійно; формувати навички висловлювання та відстоювання власної думки, співпраці, уміння працювати на результат, досягати компромісів; поглибити розуміння зв’язків демократичних цінностей з розвитком економіки країни.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності демократії, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень / учениця:

- розуміє принципи раціонального використання природними ресурсами у рамках сталого розвитку;

- усвідомлює роль навколишнього середовища для життя і здоров’я людини;

- здатен/-а дотримуватися здорового способу життя.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

На дошці напишіть два речення:

  • Велика Британія: особливості географічного положення, культура, економіка.
  • Франція: особливості географічного положення, культура, економіка.
  1. Роздайте кожному/-ій учню/-ениці інформаційний лист, у якому написані два речення, що на дошці. Поясніть дітям, що наступна діяльність є свого роду перевіркою, але її метою є не встановити, хто правий, а хто помилився, це лише відправна точка для початку розмови. Прокоментуйте, що для заповнення інформаційного листа дозволяється користуватися географічними атласами. 
  2. Виголосіть завдання: кожен і кожна індивідуально мають визначити:

- Які ознаки схожості та відмінності в економічному розвитку Великої Британії та Франції?

- Що означає співдружність націй?

  1. Об’єднайте учасників/-ць у малі групи по три людини. Дайте 20 хвилин часу на обговорення та аналіз їх індивідуального вибору. Попросіть учнів/учениць подумати над наступними питаннями і дати колективну відповідь:
  • Чому ви віддали перевагу одній відповіді серед усіх інших?
  • На яких цінностях ґрунтується цивілізація даних країн?
  • Які культурні зв’язки існують між країнами?

        4. Коли групи закінчать роботу, зберіть відповіді на питання від кожної групи. Після чого запропонуйте групам викласти причини, які привели їх до такого вибору.

        5. Проведіть дебрифінг:

  • Чи носять європейські демократичні цінності (автономія особистості, парламентаризм, права  людини і  громадянина) універсальний характер? 
  • На яких цінностях ґрунтується азійська цивілізація? У чому полягають відмінності між європейськлю та азійською цівілізаціями? Що спільного? Що вплинуло  на це? 
  • З чим пов’язано становлення демократичних цінностей?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють важливі критерії географічних закономірностей між країнами; розуміють, що брати на себе відповідальність означає вирішувати дилеми: збирати інформацію, аналізувати наслідки, визначати пріоритети, ухвалювати рішення.

Використані джерела:

Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас» («Всі рівні – всі різні», с.112-114).

Посилання: https://www.coe.int/uk/web/compass/45

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені острівцями для 7 груп. Географічні атласи. Набір карток для поділу на групи.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда