Вправа дозволить учням та ученицям сформувати толерантне ставлення до людей незалежно від статі, віку чи соціальної належності.
Усі ми різні, усі ми рівні
- Застосування вправи: На уроці
- Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Кременчуцький ліцей №10 "Лінгвіст" Кременчуцької міської ради Полтавської області
- Предмет: Географія
- Тема уроку/години спілкування: Кількість і розміщення населення Землі
- Клас: 6
- Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
- Додаткова/і складова/і компетентності: Гнучкість та вміння адаптуватися, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
- Очікувані результати:
Учень/учениця:
- усвідомлює важливість толерантного ставлення до представників/-ць людських рас і народів світу.
- Тривалість вправи: 15 хвилин
- Інструкція для проведення вправи:
- Роздайте учням/-еницям набір карток різного кольору (5 кольорів) з переліком слів, які характеризують різні суспільні групи: Діти. Люди похилого віку. Жінки. Чоловіки. Християни. Китайці. Поляки. Ченці. Політики. Мусульмани. Європейці. Росіяни. Американці. Африканці. За однаковим кольором карток учні/учениці об’єднуються у 5 груп.
- Попросіть учнів/-ениць у групах уважно роздивитися картки, обговорити і розкласти їх від 1 до 17 за значущістю, на їхню думку, в суспільстві.
- Запросіть першу групу презентувати свою послідовність карток з 1 до 3, а інші групи - порівняти з нею власні результати.
- Далі запросіть 2-гу групу презентувати від 4 до 7. І так далі презентують усі групи.
- Проведіть обговорення:
- Чому ви саме так розклали картки?
- Чи хотілося вам їх розмістити по-іншому?
- Чому розміщення карток у різних груп відрізняється?
- Як ви ставитеся до того, що визначається значущість людей за віковими, статевими ознаками, кольором шкіри, національною чи релігійною належністю?
5. Піббийте підсумок. Усі люди незалежно від віку, статі, етнічної чи національної належності є рівними. Треба толерантно, з повагою ставитися до іншого.
- Підсумок за результатами проведення вправи:
Учні/учениці усвідомлюють необхідність налагоджування контактів з іншими людьми для вивчення їхньої культури, переконань, цінностей, традицій та світогляду; розуміють важливість ставлення до всіх людей з повагою, незалежно від їхнього культурного походження, релігійних відмінностей, політичних поглядів.
- Використані джерела:
Громадянська відповідальність: 80 вправ
- Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Набір карток з надписами різних суспільних груп (Діти. Люди похилого віку. Жінки. Чоловіки. Християни. Китайці. Поляки. Ченці. Політики. Мусульмани. Європейці. Росіяни. Американці. Африканці).