TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Усі ми різні, усі ми рівні

Вправа дозволить учням та ученицям сформувати толерантне ставлення до людей незалежно від статі, віку чи соціальної належності.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Кременчуцький ліцей №10 "Лінгвіст" Кременчуцької міської ради Полтавської області
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Кількість і розміщення населення Землі
Клас: 6
Мета вправи/заняття: формувати толерантне ставлення до людей незалежно від статі, віку чи соціальної належності.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Гнучкість та вміння адаптуватися, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- усвідомлює важливість толерантного ставлення до представників/-ць людських рас і народів світу.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Роздайте учням/-еницям набір карток різного кольору (5 кольорів) з переліком слів, які характеризують різні суспільні групи: Діти. Люди похилого віку. Жінки. Чоловіки. Християни. Китайці. Поляки. Ченці. Політики. Мусульмани. Європейці. Росіяни. Американці. Африканці. За однаковим кольором карток учні/учениці об’єднуються у 5 груп.
  2. Попросіть учнів/-ениць у групах уважно роздивитися картки, обговорити і розкласти їх від 1 до 17 за значущістю, на їхню думку, в суспільстві.
  3. Запросіть першу групу презентувати свою послідовність карток з 1 до 3, а інші групи - порівняти з нею власні результати. 
  4. Далі запросіть 2-гу групу презентувати від 4 до 7. І так далі презентують усі групи.
  5. Проведіть обговорення:
  • Чому ви саме так розклали картки?
  • Чи хотілося вам їх розмістити по-іншому?
  • Чому розміщення карток у різних груп відрізняється?
  • Як ви ставитеся до того, що визначається значущість людей за віковими, статевими ознаками, кольором шкіри, національною чи релігійною належністю?

       5. Піббийте підсумок. Усі люди незалежно від віку, статі, етнічної чи національної належності є рівними. Треба толерантно, з повагою ставитися до іншого.

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють необхідність налагоджування контактів з іншими людьми для вивчення їхньої культури, переконань, цінностей, традицій та світогляду; розуміють важливість ставлення до всіх людей з повагою, незалежно від їхнього культурного походження, релігійних відмінностей, політичних поглядів.

Використані джерела:

Громадянська відповідальність: 80 вправ

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Набір карток з надписами різних суспільних груп (Діти. Люди похилого віку. Жінки. Чоловіки. Християни. Китайці. Поляки. Ченці. Політики. Мусульмани. Європейці. Росіяни. Американці. Африканці).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда