TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Правова пантоміма

Дана вправа дає розуміння терміну «Права людини», а також того, які є фундаментальні права людини. Учні/учениці формують навички усвідомленого користування правами людини повсякденному житті.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №29 (місто Миколаїв, Миколаївська область)
Предмет: Правознавство
Тема уроку/години спілкування: Які права, свободи й обов’язки мають громадяни України (Тема години спілкування: «10 грудня - Міжнародний день захисту прав людини» та інші години спілкування, які пов’язані з правами людини).
Клас: 9
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає, що таке права людини;

- може пояснити те, що права людини визнанні для всіх осіб, в усьому світі та назавжди

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Підготуйте 10 карток з правами людини, які містяться у Загальній декларації прав людини (на кожній картці по одному праву).
  2. Об’єднайте учасників/учасниць у групи по п’ять-шість осіб.
  3. Запропонуйте кожній команді шляхом жеребкування обрати по 2 картки з правами людини та підготуватися до їх представлення за допомогою пантоміми.
  4. Запросіть команди по черзі безз слів представити своє завдання.
  5. Поясніть, що інші команди мають дати відповідь, яке право людини було представлене.
  6. Проведіть обговорення:
  • Чи легко пояснювати права немовними засобами? Чому так? Чому ні?
  • Що нового ви дізналися про права людини?
  • Чому важливо захищати права людини?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, що права людини є універсальними загальнолюдськими цінностями, які за фактом народження належать і гарантуються кожній людині в її взаєминах з державною владою.

Використані джерела:
  • Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас».
  • Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних предметів. 5-9 клас. Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Х.: Вид. група «Основа», 2017. – 136с.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда