TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Відповідальність. Обговорюємо основи відповідальності

Учитель/-ка модерує обговорення дітьми таких питань:за що і за кого почував себе відповідальним маленький принц, у чому проявлялася його відповідальність.

Учні/учениці складають схему "Беремо відповідальність за..."

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КНЗКОР "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів"
Освітня галузь: Мовно-літературна
Предмет: Зарубіжна література
Тема уроку/години спілкування: У пошуках себе і високого польоту. Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Проблема відповідальності у творі.
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Сформувати розуміння взаємозв’язку між обов’язками та відповідальністю; підвищити обізнаність учнівства стосовно відповідальності у професійній діяльності.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень / учениця:

- висловлює особисте ставлення до проблем навколишнього середовища;

- розуміє особисту відповідальність перед людьми.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Продемонструйте схему з заголовком «Беремо відповідальність за...».

Навколо схеми розкладіть різні фото з журналів: тварина, група людей, одна особа, дитина, озеро/річка, їжа, меблі, серце, сміття тощо.

2. Залучіть учнів/учениць до обговорення проблеми, суть якої відображено у схемі:

• Що означає взяти відповідальність за когось?

• Подумайте, що є складним у цьому? Що вам у цьому подобається?

Після короткої дискусії попросіть учнів/учениць подумати про різні професії, пов’язані з відповідальністю (за іншого/інших, за речі тощо). Список професій запишіть на дошці.

3. Об’єднайте учнів/учениць у пари (трійки) та поясніть, що вони мають вибрати професію зі списку та підготувати (прописати на фліпчартному папері) коротке повідомлення про людину, яка працює в обраній сфері, за такими запитаннями:

• Яку роботу здійснює ця людина?

• За кого або за що ця людина відповідальна?

• Які наслідки для держави, сім’ї, школи, громади будуть, якщо цій людині бракує відповідальності?

• У чому може виявитися складність для цієї людини?

4. Організуйте презентацію напрацювань (група обирає одного спікера/-ку, який/-а повідомляє напрацьовану інформацію).

Підсумок за результатами проведення вправи:

Орієнтація на усвідомлення того, що відповідальність – одна з найголовніших цінностей у житті; від буденного життя до вибору професії важливим є розуміння рівня обов’язків та відповідальності. Проведення паралелі з твором, автору якого важливіше всього було знайти способи захистити кращі якості в людині – природність, справедливість, відповідальність за свої вчинки.

Використані джерела:

Голлоб Р., Вайдингер В. «Зростаємо в демократії»: плани уроків для початкового рівня з питань демократичного громадянства та прав людини», с. 79.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда