Запропонована вправа поглибить в учнів розуміння про роль фізики в сучасному світі в умовах пандемії, важливість її як важливого компоненту у формуванні відповідальності та громадянської свідомості через практичну діяльність.
Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.
Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.
Запропонована вправа поглибить в учнів розуміння про роль фізики в сучасному світі в умовах пандемії, важливість її як важливого компоненту у формуванні відповідальності та громадянської свідомості через практичну діяльність.
Учень/учениця
Знаннєвий компонент: знає правила безпеки у фізичному кабінеті.
Ціннісний компонент: усвідомлює роль шкільного кабінету та значення фізичних приладів у навчанні фізики, відповідальність за поведінку у фізичному кабінеті та у бульбашці.
Хід вправи:
1. Визначаємо конкретні проблеми, які має вирішити група. Проблема мусить бути конкретною і реальною, наприклад,
1-й етап – розуміння проблеми (7 хв.)
Учасники записують на смужках свої варіанти відповіді на запитання (на одній смужці – одна відповідь, не обов’язково усі смужки мають бути використані) і наклеюють їх на аркуш в першу колонку у вигляді «килима».
2-й етап – пошук розв’язання проблеми (7 хв.)
3-й етап – окреслення індивідуальних дій (10 хв.).
4-й етап – оцінювання ідей (3 хв.)
На завершення можна подивитися, чи є в нас «найпопулярніші» ідеї – ті, за які «проголосувало» найбільше учасників. Підводимо підсумки: ми з’ясували, що кожен із нас може зробити для вирішення проблеми.
Обговорення (дебрифінг). (8 хв.)
Додаток 2. Рефлексійний кубик для дебрифінгу:
Учні/учениці усвідомлюють відповідальність за використання досягнень фізики для власної безпеки в умовах пандемії, самостійно додають до переліку інструкції з безпеки у фізичному кабінеті додаткові правила. |
Інтерактивна вправа “Килим ідей”
https://docs.google.com/document/d/1XTyJU3hlXGwCT-1qObxgTt0aZAciB8wL/edit