TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Вчимося прогнозувати («Що.., якщо…»).

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особлива й неповторна, має власну індивідуальність, переконання та світогляд; має право на помилку та час на  самовдосконалення.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Кременчуцький ліцей №10 "Лінгвіст" Кременчуцької міської ради Полтавської області
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Леся Українка «Лісова пісня». Символічність образів Мавки і дядька Лева - уособлення духовності та краси. Мати Лукаша й Килина - антиподи головній героїні Мавці.
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Розвиток в учнів поваги до людської гідності, усвідомлення, що до всіх людей треба ставитися з повагою, незалежно від статі, культурного походження чи статусу.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Громадянська свідомість, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учні аргументують життєву позицію героя відповідно до змісту твору; аналізують образи.

Тривалість вправи: 35 хв.
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів  у малі групи по 5 - 6 осіб.

(принцип формування груп: письмова відповідь на 1 запитання. Запитання написані на картках різних кольорів. Залежно яке запитання обирає учень/ця – він/вона потрапляє у відповідну групу (Додаток 1).

  1. Команди отримують кольорову картку (за кольором команди) з ситуацією “Що, якщо…” (Додаток 2).
  2. Кожна група на аркуші формату А3  повинна у вигляді асоціативного куща за допомогою маркера створити каскад наслідків.
  3. Кожна група зачитує свою ситуацію на загал та презентує каскад наслідків. Виступ кожної групи – 3 хвилини.
  4. Обговорення
  • Наскільки комфортно працювалося в групах?
  • Що, на вашу думку, допоможе членам родини поважати життєвий вибір кожного?
  • Чи можна вважати, що Маруся Кайдашиха та мати Лукаша – це двійники? Чому?
  • Як, на вашу думку, зробити так, щоб невістка стала повноправним членом родини?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні, аналізуючи образи головних героїв, усвідомлять, що права людини завжди слід поважати та захищати; з повагою ставитися до інших людей; розвинуть навички співпраці та взаємодії в групі.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Збірник вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів «Громадянська відповідальність» («Що, якщо…», ст.. 29).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці та столи для 5 груп. Матеріали: ватман; колір маркера відповідає кольору картки. Надруковані на кольоровому папері запитання для визначення складу груп.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда