TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Увага, ми все бачимо

Вправа передбачає розвиток в учнів активної участі в житті громади, усвідомлення відповідальності за навколишнє середовище, дбайливе ставлення до одягу

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком, Поза школою
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського
Предмет: Трудове навчання
Тема уроку/години спілкування: Технологія догляду за одягом
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Усвідомлення учнями відповідальності за навколишнє середовище; прагнення до дбайливого ставлення до одягу, активна участь у житті громади, у тому числі з екологічних питань.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Громадянська свідомість, Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Доглядає за одягом, взуттям та дотримується відповідних санітарно-гігієнічних вимог

Усвідомлює важливість догляду за одягом та взуттям.

Критично ставиться до використання одягу та взуття в залежності від санітарно-гігієнічних вимог

Тривалість вправи: 15 хв.
Інструкція для проведення вправи:

Вчитель пояснює групі, що будемо розглядати питання про одяг, який вони купують, та соціальні, економічні і природоохоронні наслідки їхнього вибору. Пропонує учням подивитися на ярлики на їхніх футболках та светрах, щоб дізнатися, де вони були виготовлені та з якого матеріалу. Скільки вони коштують? (запис на дошці з переліком країн та цін). - Як ви вважаєте, гроші є єдиним фактом, що має братися до уваги? Учні отримують інформаційні листки та ознайомлюються з ними.

Обговорення:

• Наскільки важливими, на вашу думку, є соціальні, економічні та природоохоронні витрати? Чи є одне більш важливим за інше?

• Проаналізуйте, яку шкоду пестициди та інші токсини завдають навколишньому середовищу.

• Що ви тепер думаєте про купівлю футболок?

• Що ви можете зробити проти порушень?

• Які ідеї ви хотіли б реалізувати в своїй школі, громаді?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Відповідальність кожного за навколишнє середовище; дбайливе ставлення до одягу, прагнення розпочати у своїй місцевості кампанію з метою підвищення обізнаності серед однолітків та привернення уваги громадськості до економного використання ресурсів, впливу токсинів на навколишнє середовище.

Використані джерела:

Вправа "Увага, ми все бачимо!", Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», с. 294–298.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда