TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Усі різні - усі рівні

 

Учні та учениці, відтворюючи історії головних героїнь, вчаться бачити зокрема несправедливість по відношенню до них та крізь призму цього твору дискримінацію жінок у суспільстві взагалі.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ліцей №15 м. Чернігова
Предмет: Зарубіжна література
Тема уроку/години спілкування: Підсумковий урок за темою “Нова драма”
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Працюючи над образами головних героїнь, учні навчаться співчувати, робити висновки, засуджувати дискримінацію в суспільстві
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Емпатія
Очікувані результати:

Учень / учениця:

- розуміє характерні ознаки нової драми;

- розкриває зміну світоглядних та естетичних засад літератури і мистецтва на межі 19-20 ст. на прикладах головних героїнь Нори та Елізи.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Попросіть учнів сісти окремо в два кола, розрахувавшись на “ранок” і “вечір”.
  2. Запропонуйте комусь із них бути спостерігачами/-ками, які сидітимуть за межами кіл та записуватимуть на стікерах ключові слова історій, що інші створюватимуть.
  3. Розкажіть решті групи, що разом вони створюватимуть колективну історію за допомогою м’ячиків. Кожна група працюватиме паралельно.
  4. Поясніть першому колу --“Ранку”: «Це історія про Нору, жінку, яка покинула сім’ю... Передайте м’ячик комусь із групи, щоб продовжити історію головної героїні одним чи двома реченнями”. У такий спосіб м’яч передається комусь іще. Учні та учениці мають продовжити таким чином колективно з’ясовувати її  історію.
  5. Групі “Вечір”скажіть: «Нора знає Елізу Дулітл, квіткарку, яка стала справжньою леді...» та поверніть м’яча назад комусь у коло і попросіть їх розпочати розповідати історію Елізи.
  6. Через певний час (в залежності від потреби, розвитку історій, залученості групи) зупиніть гру.
  7. Надайте слово спостерігачам/-кам, нехай розкажуть, у чому схожість цих різних жінок, користуючиьс записами. Підготовлені стікери розміщуються на дошці.
  8. Завершіть вправу спільним обговоренням: 
  • Що таке дискримінація?
  • У чому проявлялася дискримінація відносно головних героїнь Нори та Елізи?
  • Яким чином відстоювали героїні свої права та гідність?
  • Чому драматурги залишають фінал відкритим?
  • Як  змінилося на сьогодні ставлення до жінки? Які випадки дискримінації жінок можна спостерігати у наш час?
  • Куди може звернутися жінка в наш час, якщо вона стає жертвою дискримінації?
  1. Надайте учням/ученицям важливу інформацію:

На сьогодні існують телефони Національної “гарячої лінії” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації. Запропонуйте учням записати номери: 0 800 500 335 або короткий з мобільного 116 123.

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці прийшли до висновку, що ніхто не має зазнавати приниження і дискримінації, співпереживали героїням. Учитель/-ка, підбиваючи підсумки, наголошує на таких тезах:

- Дискримінація — в усіх її можливих формах і проявах — є однією з найбільш поширених форм насильства та порушення прав людини.

- Дискримінація проявляється, коли до людей ставляться менш прихильно, а ніж до інших людей в подібній ситуації тільки тому, що вони відносяться, або сприймаються як такі, що належать до певної групи чи категорії людей. Людей можуть дискримінувати через їх вік, інвалідність, етнічну приналежність, походження, політичні переконання, расу, релігію, стать чи гендер, сексуальну орієнтацію, мову, культуру та з багатьох інших причин. Дискримінація, яка часто є результатом забобонів, робить людей безпорадними, заважає їм стати активними громадянами, обмежує розвиток їх навичок і в багатьох ситуаціях доступ до роботи, послуг з охорони здоров’я, освіти або житла.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: 2 м’ячики, стікери
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда