TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Творчий інсайт

Учні/учениці під час підготовки до усного опису картини працюють у парах і групах, обмінюючись емоціями й ідеями, шукають творчі інсайти та презентують власні напрацювання однокласникам/однокласницям. Творчі інсайти допомагають учнівству розвивати свою особистість, поглиблювати знання, покращити критичне мислення, розкрити потенціал у висловлюванні власних ідей і думок перед іншими та стати впевненими. Коли учні/учениці переживають творчий інсайт, вони отримують нові ідеї, глибше розуміння або несподівані зв'язки, що сприяє розширенню знань і поглядів на світ. 

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Ліцей №1 Долинської міської ради"
Освітня галузь: Мовно-літературна
Предмет: Українська мова
Тема уроку/години спілкування: Розвиток мовлення: усний опис картини
Клас: 6
Ключова складова громадянської компетентності: Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Використовує твори мистецтва як засіб комунікації з іншими особами [6 МОВ 4.2.3]

Може висловити власну думку.

Критерії успіху для учнів / учениць: Взаємодію з іншими учнями/ученицями, використовуючи твір мистецтва для створення власного тексту, зокрема художнього; використовую вільний запис асоціацій; створюю усний опис картини; використовую ідеї інших учнів/учениць на засадах академічної доброчесності
Тривалість вправи: 25 хв
Інструкція для проведення вправи:

Запропонуйте учням/ученицям попрацювати за такими кроками:

Крок 1. Розгляньте картину (Додаток 1). 

  • Що ви відчували, коли переглядали картину?

Сформулюйте та запишіть маркерами на стрічці паперу одну асоціацію на основі вражень від картини у формі якісного прикметника. Прикріпіть на асоціації на дошку, щоб утворилася хмара слів. Слова, що повторюються, розмістіть вертикально (одне під одним). Зверніть увагу на те, які прикметники найбільше і які найменше повторювалися. Назвіть асоціації, що були для вас відкриттям. 

Крок 2.  Об’єднайтеся в пари із сусідом/сусідкою по парті, ознайомтеся зі змістом понять у “Словничку до вправи” (Додаток 2) й обміняйтеся думками, як ця інформація допомогла вам зрозуміти задум автора? 

Крок 3. Об’єднайтеся в групи по 4 особи, які найближче знаходяться біля вас. Уявіть себе одним із елементів картини й обміняйтеся думками про те, де ви знаходитесь, що побачили (кольори, простір, настрій, відчуття)? Оформте ваші спостереження у спільну схему “Мапа думок” (Додаток 3). 

Крок 4. Складіть індивідуально усний опис картини за інструкцією та кроками опису картини (Додаток 4). Презентуйте іншим учасникам/учасницям своєї  групи вашу роботу. 

Дебрифінг

  • Який настрій у вас після виконання вправи?
  • Які кроки у вправі допомагали вам виконати завдання?
  • Як саме допомогли вам ідеї однокласників/однокласниць під час роботи над складанням усного опису? 
  • Чому важливо називати авторів висловлювань, які ми використовуємо?
  • Які навички ви вдосконалили під час виконання вправи?  
  • Які відкриття ви знайшли для себе, виконуючи завдання? 

 

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Пушкарьова Т.О., Сидоров Д.А. Інсайт-навчання. Посібник з розвитку творчого мислення, с. 5.

Посібник «Навчаємо демократії» (том 1):  Ресурсні матеріали для учнів Інструмент 7: Інтерпретація зображень, стор. 148 – 149.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Мультимедійний проєктор. Паперові стрічки для запису асоціацій, маркери.
Опис вправи для проведення в онлайн форматі:

Вправа проводиться в Zoom. Учитель пропонує учням/ученицям виконати завдання в Genially, Mentimeter, Jamboard;  обговорення картини відбувається в  кімнатах Zoom. Завдання для учнів.

  1. Крок 1. Перейдіть за посиланням в застосунок Genially. Розгляньте картину. У Mentimeter (слайд 1) поділіться асоціаціями на основі вражень від картини у формі якісних прикметників.
  2. Крок 2. Поверніться в застосунок Genially. Ознайомтеся зі змістом понять в активних віконечках 1, 2 застосунку. 
  3. Крок 3. Перейдіть у кімнати Zoom (групи формує вчитель залежно від кількості дітей у класі) та виконайте завдання: 
  • уявіть себе  одним з елементів картини й обміняйтеся думками про те, де ви знаходитесь, що побачили (кольори, простір, настрій, відчуття)? 
  • Складіть та продемонструйте усний опис картини за інструкціями 3, 4 в Genially.  

Запропонуйте всім учасникам після повернення повернутися у спільну кімнату для дебрифінгу в Mentimeter (слайди 2, 3) або на дошці Jamboard.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда