TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Твоя думка - моя думка

Учасники/учасниці двох окремих груп мають протилежну точку зору на одне явище (тема «Їжа. Харчові звички людей»), але, виконуючи завдання, доводять корисність і правильність не своєї ідеї, а групи-опонента і таким чином вчаться поважати думку, відмінну від своєї, розуміти позицію інших людей.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Канівська гімназія імені Івана Франка Канівської міської ради Черкаської області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Їжа. Харчові звички людей. Common Transitionals (Перехідні слова та вирази)
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Практикувати розмовні навички з теми «Їжа», розвивати здатність бути толерантними й уміння поважати ідеї, що відрізняються від власних.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Гнучкість та вміння адаптуватися
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • відпрацьовує лексику з теми «Їжа»;
  • використовує у мовленні Common Transitionals / перехідні слова та вирази.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Крок 1. Запропонуйте учням/ученицям методом голосування обрати контраверсійну та цікаву для них тему для обговорення, що пов’язана  з їжею (вегетаріанство, генетично модифікована їжа, фастфуд, натуральні продукти тощо).

Крок 2. Об’єднайте учнів/учениць у 2 групи та запропонуйте питання для роздумів:

- Do you agree or not, that this idea makes our life better? / Чи погоджуєтесь ви з тим, що ця ідея покращує наше життя?

Поясніть, що в групі  А - ті,  хто погоджуються, а в групі Б - інші. 

Крок 3.  Дайте групам завдання «навпаки»: сформулювати вислови, твердження, аргументи, які, на їхню думку, наводили б їхні опоненти/-ки. Формулюючи твердження, діти мають використовувати перехідні слова та вирази. Для полегшення роботи запропонуйте їм скористатись додатком 1 та 2, наголосивши, що запропоновані ідеї не є вичерпними для вживання і заохотьте озвучити й інші ідеї.

Крок 4. Запросіть кожну команду по черзі захистити ідеї, протилежні своїм, а саме: навести 4-5 аргументів на користь поглядів команди-опонента.

Наприклад :

  • Healthy way of lifе / здоровий спосіб життя 


  • Natural products / натуральні продукти
  • Safer environment / безпечне довкілля
  • Variety of products (для ГМО) / різноманітність продуктів


  • Quick growing / швидке вирощування
  • Delicious and fast prepared food / смачна і швидко приготована їжа

Крок 5. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:

- What did you feel when tried to find the idea that didn' t suit your preferences? How did you find arguments? What was in help? / Що ви відчували, коли намагалися захистити ідею, яка не відповідає вашим уподобанням? Як ви знаходили свої аргументи? Що вам допомагало?

- Have you changed your mind after this game? Why? / Чи змінили ви свою думку після гри? Чому?

- What useful ideas have you found for yourself? / Які корисні ідеї ви знайшли для себе?

- Will you use at least one of these ideas in your life? Which one? / Чи використаєте ви хоч одну з цих ідей у своєму житті? Яку?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учасники/учасниці вчаться висловлювати (озвучувати) ідеї інших, усвідомлюють важливість розуміння думки іншої людини і вчаться приймати протилежну думку та знаходити в ній користь для себе, а також поважати погляди, що не збігаються з власними, і кидати виклик власним цінностям.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда