TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Три країни

У даній вправі проводиться дискусія та визначається діамантова послідовність, що допомагає учням/ученицям зрозуміти, як це - покидати свої домівки та обирати країну для життя.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: ліцей №15 м. Чернігова
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Механічний рух населення
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Закріпити вивчений матеріал щодо механічного руху населення і дати розуміння того, як це покидати свої домівки, розвивати вміння співчувати та солідарності до біженців/-ок.
Ключова складова громадянської компетентності: Емпатія
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- удосконалює знання про міграції, їх причини та наслідки;

- розуміє права людини та усвідомлює проблему порушення цих прав. 

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Обговоріть/пригадайте з учнями/ученицями поняття «міграції»: “Міграція - це процес переміщення або через міжнародні кордони, або в межах однієї країни, що включає будь-які пересування людей, незалежно від причин”. Мозковим штурмом з'ясуйте причини виїзду людей на проживання в інші країни.
  2. Запропонуйте учням/ученицям уявити, що  їм доведеться покинути свої домівки через те, що в нашій країні війна. Важливо! З’ясуйте попередньо про дітей ВПО, щоб делікатно підійти до цього питання. 
  3. Зачитайте статтю з Конвенції прав людини: 

Загальна декларація прав людини. 

Стаття 13.

- Кожна людина має право вільно пересуватися і обирати собі місце проживання у межах кожної держави.

- Кожна людина має право покинути будь-яку країну, включаючи й свою власну, і повертатися у свою країну.

       4. Попросіть учнів/учениць об’єднатись у малі групи (наприклад по 5-6 учнів), кожній групі дайте по три картки – папірці та олівець.

       5. Запропонуйте кожній групі обрати 3 країни для проживання та назвати 3 причини свого вибору (аргументувати вибір країн). Дайте всім групам 2 хвилини на обговорення вибору країн. 

       6.  Далі попросіть групи по черзі представити свій вибір та обґрунтувати його протягом 1-2 хвилин.

       7. Поясніть, що всі учасники/-ці мають попрацювати разом, щоб знайти консенсус та розставити країни, використовуючи метод діамантової послідовності (див. посібник Компас ст. 65.http://humra.org/wp-content/uploads/2016/03/compass_UA.pdf ), тобто одна з країн має бути в пріоритеті, на першому місці, інші дві - менш сприятливі для життя, а три інші - ще менш сприятливі. 

       8. Після виступу груп обговоріть питання:

  • Що ви відчували, коли під час вправи довелося "стати мігрантом/-кою"? 
  • Наскільки актуальне питання міграції для нашої країни?
  • Чи захищаються права мігрантів/-ок?
  • Які поради ви б дали людям, що стали біженцями/-ками?
  • У який спосіб ви б могли підтримати таких людей? 
  • Як країни мають підтримувати і захищати права мігрантів/-ок? 
 
Підсумок за результатами проведення вправи:

Під час проведення вправи учні/учениці з’ясовують, що таке міграція, які є причини міграцій. На певний час кожен/-а із них стає мігрантом/-кою та постає перед вибором, до якої з країн переїжджати. Таким чином учні/учениці можуть співчувати та бути солідарними до біженців/-ок. Діти розуміють, що права людини слід поважати та захищати, адже кожен/-а може стати біженцем/-кою.

Використані джерела:

Посібник «Компас»; стор.78-80 /вправа «3 явища»

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Загальна декларація прав людини https://childrenandarmedconflict.un.org/keydocuments/ukranian/universaldeclara1.htm. Набір карток 3 шт. (8 см на 8 см) для кожної групи, по 1 ручці для кожної групи, годинник для контролю часу. Розставити столи та стільці для роботи в групах.
Коментарі:

Перед проведенням вправи, з’ясуйте попередньо про наявність у класі/групі дітей-внутрішньо переміщених осіб, щоб делікатно підійти до цього питання.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда