TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Три явища

Вправа сприяє усвідомленню того, що існують глобальні небезпеки, пов’язані з тепловими процесами. 

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Сарненський районний ліцей "Лідер"
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Теплові двигуни. Принцип дії теплових двигунів.
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Проаналізувати локальні і глобальні небезпеки для людей і спільноти, які пов’язані з тепловими процесами; з’ясувати активне ставлення учнів та учениць до проблем навколишнього середовища.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- використовує знання з фізики для вирішення завдань, пов’язаних із реальними об’єктами природи та техніки;

− визначає причино-наслідкові зв’язки впливу сучасного виробництва, життєдіяльності людини на екологічний стан довкілля;

− аналізує проблеми довкілля і визначає шляхи їх вирішення;

− оцінює позитивний потенціал та ризики використання надбань фізики, техніки і технологій для добробуту людини і безпеки довкілля;

− готовий/-а брати участь у природоохоронних заходах;

− розуміє цінність власного здоров'я та здоров’я інших людей, навколишнього середовища як потенційного джерела здоров’я, добробуту та безпеки.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Запропонуйте учасникам/-цям дати відповідь на запитання «Наскільки актуальними є екологічні проблеми в наш час? Чому?"
  2. Запропонуйте дітям занотувати ті вислови, які пов’язані з тепловими процесами, що відбуваються у навколишньому середовищі.
  3. Об’єднайте учасників/-ць у 3 групи по 6 осіб у кожній. Якщо учнів/-ениць у класі більше 18, то краще зробити більше груп, але не збільшувати кількість учасників/-ць у групі. Групи утворіть за кольорами. На окремих столах покладіть маркери різних кольорів: синій, червоний, зелений. Попросіть учасників/-ць підійти до того столу, на якому лежить маркер того кольору, який їм найбільше до вподоби.
  4. Роздайте кожній групі попередньо підготовлений файл із зображенням, яке розрізане у довільному порядку на 6 частин, та запропонуйте за 30 секунд скласти малюнок.
  5. Роздайте учасникам/-цям групи по три аркуші паперу.
  6. Попросіть дітей записати на кожному аркуші перспективний спосіб вирішення проблеми, що пов’язана безпосередньо з тепловими процесами, яка відображена на їхньому малюнку.
  7. Запросіть по одній людині з групи презентувати групову робіту.
  8. Запропонуйте учасникам/-цям попрацювати разом, щоб об’єднати однакові способи.
  9. Попросіть дітей розподілити шляхи вирішення проблеми за можливостю їх вирішення на місцевому, регіональному, національному та міжнародному рівнях.
  10. Проведіть спільне обговорення:
  • Які емоції у вас викликала дана вправа?
  • В які моменти ви відчули труднощі?
  • На якому етапі вправи відчули успіх?
  • Як люди можуть відповідально ставитися до природи?
  • Яким чином ми можемо розвивати власну відповідальність?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють, що погіршення якості повітря порушує право на життя і на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я; зрозуміють, що брати на себе відповідальність означає вирішувати глобальні проблеми людства, аналізувати, критично мислити, працювати в групі.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадян-Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадян-ської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільнихпредметів. 5–9 клас. Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Х. : Вид. група «Основа», 2017. – 136 с. - ст. 98

Коментарі:

Матеріали: 3 файли, 3 зображення, розрізані на окремі 6 частинок, 9 аркушів паперу А 4, по три аркуші на кожну групу, 6 маркерів: 2 червоних, 2 зелених, 2 синіх , магніти (20 шт.), магнітна дошка.

Обладнання: столи розміщенні острівцями для 3 груп по 6 осіб.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда