TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Трюмо

Дана вправа сприяє розвитку критичного мислення, усвідомленню, що кожна людина є особливою і неповторною.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: П`ядицький ліцей імені Степана Мельничука, П`ядицької ОТГ, Коломийського району, Івано-Франківської області, Ніжинська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 17 Ніжинської міської ради Чернігівської області
Предмет: Біологія
Тема уроку/години спілкування: Поняття про вищу нервову діяльність і її основні типи. Дослідницький практикум. Визначення типу вищої нервової діяльності та властивостей темпераменту
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Розвинути в учнів та учениць відчуття самоповаги та краще розуміння своїх однокласників та однокласниць через визначення власного типу вищої нервової діяльності та властивостей темпераменту
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Емпатія
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- озрізняє типи вищої нервової діяльності та властивості темпераменту.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1.Попросіть усіх учнів та учениць сісти в коло, роздайте кожній дитині 3 аркуші з намальованими дзеркалами. У центрі кожного є анкета для визначення типу темпераменту людини. Попросіть учнів/-ениць написати на рамі кожного дзеркала своє ім`я.

2. Поясніть алгоритм подальшої роботи:

Крок 1. Кожен/-а учень/-иця передає своє дзеркало № 1 однокласнику/-ці, який/-а сидить праворуч. Водночас отримує дзеркало № 1 сусіда/-ки, що сидить зліва. Усі заповнюють анкети, які вони отримали, де характеризують власника/-цю дзеркала, і підраховують результати та визначають тип темпераменту (5 хвилин).

Крок 2. Повторюйте дію, передаючи дзеркало № 2 сусідові/-ці ліворуч. Водночас ви отримаєте дзеркало № 2 від сусіда/-ки, що сидить справа. Усі мають заповнити анкети, які вони отримали, де характеризують власника/-цю дзеркала і підраховують результати та визначають тип темпераменту (5 хвилин).

Крок 3. Кожен/-а заповнює самостійно анкету дзеркала № 3 (самооцінка). Підраховують результати та визначають тип темпераменту (5 хвилин)..

3. Попросіть учнів/-ениць склеїти всі три аркуші, де зображені дзеркала, у центрі яких заповнені анкети. Наголосіть, що склеювати потрібно таким чином, щоб всередині було дзеркало з власною анкетою (самооцінка), а по боках відповідно дзеркала з оцінкою однокласника/-ці зліва та однокласника справа. Повинно сформуватись трюмо.

4. Попросіть учнів/-ениць провести аналіз: порівняти власну самооцінку із оцінкою своїх однокласників/-ць (5 хвилин) та ознайомитися в підручнику із основними характеристиками свого типу темпераменту.

5. Проведіть дебрифінг.

  • Як ви почувалися під час вправи?
  • Як ви почувалися, заповнюючи анкету свого/єї однокласника/-ці?
  • Які частини вправи далися вам легко, а які - складно? Чому?
  • Що лежить в основі поділу на 4 типи темпераменту за І. Павловим?
  • Чому, на вашу думку, деякі властивості, що написані у вашому дзеркалі, не співпали із вашою самооцінкою? 
  • Що корисного ви взяли для себе з отриманої інформації?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці розуміють, що кожна людина є індивідуальною, неповторною, в основі її поведінки лежать особливості вищої нервової діяльності; діти усвідомлюють, що варто поважати іншу людину як рівну собі.

Використані джерела:

TASK. Наскрізні компетентності для демократії. 60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань. Видання друге, Ференц Апарато, Йозеф Губер, Ільдіко Лазер, Паскаль Момпуа-Гайяр, ст.47-48

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Аркуші паперу з анкетами на кожної дитини (по 3 шт.), клей для склеювання анкет, анкети для визначення типу темпераменту (із підручника Біологія (Міщук, Жирська, Степанюк, Барна) 8 клас. Кімнату підготувати так, щоб діти могли сісти в коло.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда