TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

«Трагедія Катерини. Хто винен?»

Вправа сприяє виробленню вміння толерантно проводити дискусію та висловлювати свою позицію; допомагає зрозуміти проблему, виробити самостійну позицію, оперувати аргументами, критичному мисленню, зважати на думки інших, визнавати вдалі аргументи, краще розуміти іншого; сприяє уточненню власних переконань і формуванню власного погляду на проблему місця жінки у суспільстві.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Гірницький опорний заклад загальної середньої освіти № 17 Курахівської міської ради Донецької області
Освітня галузь: Мовно-літературна
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Жіноча доля за поемою Т. Г. Шевченка «Катерина»
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Вправа сприяє виробленню вміння толерантно проводити дискусію та висловлювати свою позицію; допомагає зрозуміти проблему, виробити самостійну позицію, оперувати аргументами, критичному мисленню, зважати на думки інших, визнавати вдалі аргументи, краще розуміти іншого; сприяє уточненню власних переконань і формуванню власного погляду на проблему місця жінки у суспільстві.
Ключова складова громадянської компетентності: Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Для досягнення конкретного результату з мовно-літературної освітньої галузі учень “обґрунтовує свою позицію щодо почутого повідомлення (зокрема художнього тексту, медіатексту) з урахуванням власного досвіду та інформації з окремих джерел, які вважає авторитетними  [9 МОВ 1.5.1-4]; дослухається до інших думок, демонструючи готовність до зміни власної позиції за умови отримання достатньої аргументації  [9 МОВ 1.5.1-6]; комунікує, визнаючи право на існування іншої думки, з дотриманням принципів етики спілкування, норм літературної вимови  [9 МОВ 1.6.1-2]; доречно використовує цитати з різних джерел (зокрема художніх текстів, медіатекстів) для підтвердження та увиразнення власних поглядів, ідей, переконань  [9 МОВ 1.6.1-3]”.

Отож, очікувані навчальні результати цієї вправи поєднують галузевий результат та громадянську компетентність: учень може висловлювати власну думку щодо окресленої проблеми, використовує вдалу аргументацію. Дає зрозуміти іншим учасникам обговорення, що сприймає їхні ідеї.

Критерії успіху для учнів / учениць: - Я використовую різноманітні докази на підтримку моїх аргументів при обговоренні проблемного питання: Хто ж винен у трагедії Катерини? (за поемою Тараса Шевченка “Катерина”). - Я говорю. Тон мого голосу дуже переконливий. Я тримаю контакт очей з аудиторією. Я розмовляю літературною мовою, коли роблю свою доповідь. Я іноді вживаю риторичні прийоми, такі як повторення, цитування, використання метафор тощо. - Я передбачаю і відповідаю на запитання моєї групи, пояснюючи причини, наводячи приклади.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Хід вправи

  1. Підготуйте класну кімнату для роботи двох груп (розставте столи і стільці)
  2. На столах розкладіть необхідний матеріал: ручки або олівці.
  3. Об’єднайте учнів у дві групи за кольорами (Додаток 2).
  4. Покладіть на кожен стіл аркуш із проблемним питанням: Хто ж винен у трагедії Катерини? (Додаток 1).
  5. Поясніть учасникам груп, що всі члени групи рівні у своїх правах, обов’язково мають висловити свою точку зору, ніхто з членів групи не може домінувати.
  6. Учасники по черзі обговорюють проблему за «круглим столом». Кожен із доповідачів фіксує свою участь, кладучи ручку (олівець) на середину столу. Ніхто не може висловлювати будь-яких інших ідей доти, поки ручки всіх учасників не будуть лежати на середині столу (тобто всі вони повинні висловити свою думку).
  7. Підсумком роботи за цією схемою має стати обговорення вислуханих поглядів і їхнє підсумовування і фіксація думок на аркуші із проблемним питанням (Додаток 1).
Підсумок за результатами проведення вправи:

Обговорення (дебрифінг)

  • Що ви відчували, коли розмірковували над долею жінки-покритки?
  • З якими труднощами ви зіткнулися під час підготовки доповіді? А виступу?
  • Які проблеми у матерів-одиначок існують сьогодні?
  • Чим би ви допомогли Катерині? Що б порадили?
Використані джерела:

Авторська розробка

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Додаток 1. Аркуш А4 із проблемним питанням: Хто ж винен у трагедії Додаток 2. Набір карток (два кольори) для об’єднання в групи. Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені острівцями для 2 груп або стояти навколо 2 столів. Матеріали: ручки (для кожного учасника групи).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда