TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Торбинка фактів

Вправа сприяє виховання толерантного ставлення до людей з вадами зору. Через спільну роботу групи учасників в онлайн сервісі Канва поглиблюється розуміння відповідальності та участі.

 

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 29 Миколаївської міської ради Миколаївської області
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Око як оптичний прилад. Зір і бачення. Вади зору та їх корекція.
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Розвиток навичок співпраці у командній роботі, здатність сприймати і розуміти емоції, почуття та потреби людей з порушеннями зору.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Аналітичне та критичне мислення, Емпатія
Очікувані результати:

Учень/учениця

Знаннєвий компонент:

принцип дії найпростіших оптичних приладів;

вади зору, способи їхньої корекції, методи профілактики захворювань органів зору; 

Ціннісний компонент:

усвідомлює значення гігієни зору та профілактики його вад.

Тривалість вправи: 30 хв
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об'єднання в групи. Пустіть по колу торбинку із  фактами, що стосуються переваг (на зелених смужках паперу) та недоліків (на червоних смужках паперу) використання контактних лінз та окулярів. Нехай кожен учасник/ця по черзі, не дивлячись, витягне з торбинки папірець.      
  2. Завдання 1
  1. Запропонуйте учасникам одягнути пов'язку на очі та виконати завдання наосліп (намалювати малюнок, зробити виріб з пластиліну, тощо). 
  2. Використовуючи техніку формувального оцінювання “Світлофор”, визначити емоційний стан учасників.
  • У кожного учня є картки трьох кольорів світлофора. Учитель/ка просить учнів показувати карткою відповідного кольору про рівень  складності/легкості виконання завдання.
  • Червоний (складно, не справився із завданням)
  • жовтий ( складно, виконав меншу частину)
  • Зелений (було легко, завдання виконав)

Висновок: Краще один раз побачити, аніж сто разів почути.  90% інформації про навколишній світ ми отримуємо за допомогою зору.

3. Завдання 2

  1. Дайте учасникам створених груп можливість доступу до сервісу Канва з метою створення спільного мультимедійного плакату або колажу з   порадами та рекомендаціями, що стосуються переваг та недоліків використання лінз та окулярів. 
  2. Групи презентують свої напрацювання.                                                                                                                                                                                                           4. Обговорення (дебрифінг)
  • Як себе почували з пов'язками  на очах? 
  • Як вам працювалося у групі?
  • Які переваги і недоліки використання контактних лінз і окулярів?
  • Які аргументи, висловлені товаришами, здалися вам найбільш переконливими?Настільки змінилось ваше ставлення до людей із порушенням зору?
  • Що ви особисто можете робити, щоб зберегти свій зір?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Підведення до висновку про  відповідальне ставлення до свого здоров'я та толерантне ставлення до людей з вадами зору.

Використані джерела:

Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», с.65, 303, вправа “Хвилиночку!”

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Матеріали: торбинка, пов'язки на очі, стікери або смужки паперу зеленого та червоного кольору з висловлюваннями, сигнальні картки червоного, жовтого і зеленого кольору на кожного учня/ученицю
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда