TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Сильні сторони особистостей як потенціал для суспільства

Діти міркують про свої сильні сторони та обговорюють, як сильні сторони малої групи можна використати у класі та ситуаціях, що відбуваються поза шкільним життям: в родині, з сусідами, на гуртку, в місцевій громаді.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком, Поза школою
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КНЗКОР "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів"
Предмет: Зарубіжна література
Тема уроку/години спілкування: Світ дитинства. Елеанор Портер. «Полліанна». Роль Поліанни в житті жителів міста Белдінгсвіля.
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Сформувати розуміння, що різні сильні сторони особистості комбінуються для досягнення успіху; що, проявляючи ініціативу та відповідальне ставлення, набуваєш сили для позитивних змін життя громади.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Впевненість у собі, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень / учениця:

- розуміє важливість вияву ініціативи в суспільному житті;

- характеризує образи персонажів, оцінює їхні моральні якості, вчинки.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Учні та учениці отримують завдання взяти участь у трикроковій дискусії.

1. Індивідуальна робота: поміркуйте про сильні сторони, які ви маєте, та напишіть їх назви на аркуші паперу.

2. Робота в парі: обговоріть, у яких ситуаціях ці сильні сторони можуть допомогти вашому класу.

3. Робота у четвірках: обговоріть, як сильні сторони малої групи можна використати у ситуаціях, що відбуваються поза шкільним життям: в родині, з сусідами, на гуртку, в місцевій громаді тощо.

Спільне обговорення результатів: презентація кожною групою обговореної ініціативи (сильні якості групи та ситуація, в якій ці якості можна було б використати) (7 хвилин).

Підсумок за результатами проведення вправи:

Орієнтація на усвідомлення учнями/ученицями важливості прояву ініціативи та відповідального ставлення до соціальних проблем суспільства, потенціалу використання особистісних сильних сторін та здібностей як джерела сили для спільноти; проведення паралелі між прикладом участі, відповідальності та впливу головної героїні роману Поліанни на вирішення проблем громади і особистими можливостями дітей.

Використані джерела:

Посібник з навчання дітей правам людини «Компасіто», с. 320. Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», с. 610.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда