TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Сила традицій

Вправа сприяє усвідомленню, що звичаї та традиції кожної країни є особливими  й неповторними та їх потрібно шанувати. Учні та учениці спочатку уявлятимуть, використовуючи власний досвід, потім ознайомляться з традиціями та звичаями святкування Нового року у різних країнах світу, зобразять інформацію у вигляді малюнків та обговорять здійснену роботу.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Піщанське НВО "ЗОШ І -ІІІ ступенів - дитячий садок"
Предмет: Я у світі
Тема уроку/години спілкування: У кожному куточку світу свої традиції та звичаї
Клас: 4
Мета вправи/заняття: Формувати розуміння відмінності різних культур та мотивувати до пізнання різних традицій.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- розуміє необхідність толерантного ставлення до різноманітності культур, звичаїв народів.

Тривалість вправи: 25-30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
 
  1. Запропонуйте дітям уявити, що за деяких обставин їм довелося переїхати до іншої країни, з традиціями якої учні та учениці не знайомі.

       2. Організуйте роботу в групах. Для цього об'єднайте дітей у групи по 3-5 осіб. Поясніть, що кожна група повинна обрати країну, поміркувати та обговорити між собою, як би вони провели святкування Нового року в цій країні. Країну можна обирати за допомогою чарівного капелюха чи скриньки (назви країн мають бути підготовлені заздалегідь).

       3. Роздайте роздатковий матеріал (Додаток 1) з інформацією про традиції святкування нового року в інших країнах, згідно з країнами, над якими працювала група. Поясніть, що всю інформацію діти мають обговорити, аа найцікавіші факти описати/зобразити на ватмані. Можна оформити висловлені тези малюнками-атрибутами цього  свята. 

       4. Організуйте презентацію. Запросіть по одному/-ій представнику/-ці від кожної команди, який/-а ознайомлює всіх присутніх із результатами роботи. Нагадайте дітям, що вони мають описати, які факти співпали з їхніми уявленнями та що нового дізналися з роздаткових карток. Уточніть, звідки вони дізналися про факти, які співпали.

      5. Проведіть обговорення. Запитання для рефлексії:

  •  Чи важко вам було уявити традиції різних країн? Чому?
  •  Чи є у вас знайомі українці за кордоном, які притримуються традицій тієї країни, в якій проживають? Якщо є, розкажіть, як їм це вдається та наскільки подобається?
  •  Чи хотіли б  ви провести святкування Нового року в іншій країні?
  •  Яка традиція вас зацікавила і чому?
  •  Що спільного ви побачили у традиціях різних країн?
  • Як ви думаєте, чи існують такі традиції, що змушують людей засмучуватись чи почуватися пригніченими? (Діти можуть навести приклади того, що не всі люди можуть  отримувати або купувати подарунки з тих чи інших причин). Як можна таку традицію змінити, щоб усі люди відчували себе потрібними та щасливими? Що ми можемо для цього зробити? 
  • Які новорічні традиції є в нашій країні / у твоїй родині?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють, що всі культури різні, але важливі й цікаві для пізнання, що культурне розмаїття збагачує досвід кожної людини.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені острівцями для 3-4 груп або стояти навколо 4-5 столів; матеріали: ватман, кольорові олівці, маркери.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда