TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Сила традицій

Вправа сприяє усвідомленню, що звичаї та традиції кожної країни є особливими  й неповторними та їх потрібно шанувати. Учні та учениці спочатку уявлятимуть, використовуючи власний досвід, потім ознайомляться з традиціями та звичаями святкування Нового року у різних країнах світу, зобразять інформацію у вигляді малюнків та обговорять здійснену роботу.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Піщанське НВО "ЗОШ І -ІІІ ступенів - дитячий садок"
Предмет: Я у світі
Тема уроку/години спілкування: У кожному куточку світу свої традиції та звичаї
Клас: 4
Мета вправи/заняття: Формувати розуміння відмінності різних культур та мотивувати до пізнання різних традицій.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- розуміє необхідність толерантного ставлення до різноманітності культур, звичаїв народів.

Тривалість вправи: 25-30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
 
  1. Запропонуйте дітям уявити, що за деяких обставин їм довелося переїхати до іншої країни, з традиціями якої учні та учениці не знайомі.

       2. Організуйте роботу в групах. Для цього об'єднайте дітей у групи по 3-5 осіб. Поясніть, що кожна група повинна обрати країну, поміркувати та обговорити між собою, як би вони провели святкування Нового року в цій країні. Країну можна обирати за допомогою чарівного капелюха чи скриньки (назви країн мають бути підготовлені заздалегідь).

       3. Роздайте роздатковий матеріал (Додаток 1) з інформацією про традиції святкування нового року в інших країнах, згідно з країнами, над якими працювала група. Поясніть, що всю інформацію діти мають обговорити, аа найцікавіші факти описати/зобразити на ватмані. Можна оформити висловлені тези малюнками-атрибутами цього  свята. 

       4. Організуйте презентацію. Запросіть по одному/-ій представнику/-ці від кожної команди, який/-а ознайомлює всіх присутніх із результатами роботи. Нагадайте дітям, що вони мають описати, які факти співпали з їхніми уявленнями та що нового дізналися з роздаткових карток. Уточніть, звідки вони дізналися про факти, які співпали.

      5. Проведіть обговорення. Запитання для рефлексії:

  •  Чи важко вам було уявити традиції різних країн? Чому?
  •  Чи є у вас знайомі українці за кордоном, які притримуються традицій тієї країни, в якій проживають? Якщо є, розкажіть, як їм це вдається та наскільки подобається?
  •  Чи хотіли б  ви провести святкування Нового року в іншій країні?
  •  Яка традиція вас зацікавила і чому?
  •  Що спільного ви побачили у традиціях різних країн?
  • Як ви думаєте, чи існують такі традиції, що змушують людей засмучуватись чи почуватися пригніченими? (Діти можуть навести приклади того, що не всі люди можуть  отримувати або купувати подарунки з тих чи інших причин). Як можна таку традицію змінити, щоб усі люди відчували себе потрібними та щасливими? Що ми можемо для цього зробити? 
  • Які новорічні традиції є в нашій країні / у твоїй родині?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють, що всі культури різні, але важливі й цікаві для пізнання, що культурне розмаїття збагачує досвід кожної людини.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені острівцями для 3-4 груп або стояти навколо 4-5 столів; матеріали: ватман, кольорові олівці, маркери.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда