TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Сила квітів. Що потрібно для щастя?

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особлива й неповторна, має власну індивідуальність, переконання та світогляд. Учасники/учасниці, базуючись на фактах, досвіді, створюють «квітку потреб», потім, аналізуючи оповідання, роблять висновок про сенс людського життя.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Кременчуцький ліцей №10 "Лінгвіст" Кременчуцької міської ради Полтавської області
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Скарб – узагальнений образ щастя. Повчальний характер оповідання
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Шляхом аналізу власного життя та змісту оповідання з’ясувати сенс людського буття; виявити потреби, навчитися поважати думки й почуття інших.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учні висловлюють власні міркування про сенс людського буття, щастя людини; осмислюють цінність життя, його наповненість і сенс

Тривалість вправи: 45 хв.
Інструкція для проведення вправи:

1 етап. Індивідуальна робота.

Учні отримують шаблони різнокольорових квітів (рожевих, блакитних, жовтих, зелених) із зазначеними на пелюстках потребами людини (8 пелюсток: особиста безпека, матеріальне забезпечення, стосунки з іншими, освіта, культура, відпочинок, самореалізація). На пелюстках пишуть відповіді на запитання: «Які потреби має задовольнити людина, щоб відчути себе повноцінною особистістю»?

2 етап. Робота в групах

Учні об'єднуються в 4 групи по 8 осіб за кольорами квітів, обговорюють потреби (ротаційні кола) та записують на пелюстках ще однієї (групової квітки).

3 етап. Учні об’єднуються у 2 групи (рожеві+блакитні; жовті + зелені). По 1 представнику від кожної з 4 груп представляють «квітку потреб», після обговорення в даній групі записують на окрему (групову) квітку.

4 етап. На основі змісту оповідання аналізують: Які потреби задовольнив Павлусь, а які – ні. Чи можна його назвати щасливим? Чому? (Роблять позначки на пелюстках із потребами )

Виступ по 1 представнику від кожної групи з проєктом.

  Обговорення (дебрифінг)

  • Як вам працювалося індивідуально? у групах?
  • Чи важко вам було робити вибір потреб?
  • У чому полягає сенс людського життя?
  • Яку людину можна назвати щасливою?
  • Хто допомагає дитині в задоволенні потреб?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні усвідомлять важливість реалізації їхніх прав та потреб; дійдуть висновку, що кожна людина відповідальна за вчинки та свої помилки; з’ясують, що варто поважати іншу людину як рівну собі.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів. 5–9 клас. Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Х. : Вид. група «Основа», 2017. – 136 с.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені острівцями для 4 груп.
Коментарі:

У додатках шаблон квітки. На різнокольоровому двосторонньому папері форматом А4 за цим шаблоном друкуються квіточки, які знадобляться для індивідуальної та групової роботи під час проведення даної вправи.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда