Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особливою й неповторною, має власну індивідуальність, переконання та світогляд.
Сила дерева
- Застосування вправи: На уроці
- Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Кременчуцький ліцей №10 "Лінгвіст" Кременчуцької міської ради Полтавської області
- Предмет: Іноземна мова
- Тема уроку/години спілкування: Шкільне життя
- Клас: 5
- Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
- Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Вміння слухати та спостерігати, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
- Очікувані результати:
Учень/учениця:
- може описувати, розповідати, характеризувати, порівнювати, аргументувати свій вибір.
- Тривалість вправи: 20 хвилин
- Інструкція для проведення вправи:
- Поясніть завдання всім учням/ученицям класу: створити дерево класу, гілочки якого відображають сильні сторони, уміння, навички, якості та риси характеру кожного/-ї учня/учениці.
- Дайте 5 хвилин на індивідуальну роботу. Роздайте кожній дитині картку з малюнком гілки дерева та поясніть, що діти мають записати на гілці свої сильні сторони: уміння, навички, якості та риси характеру.
- Запросіть дітей презентувати результати роботи. На дошці прикріпіть ватман із зображенням стовбура дерева. Поясніть,що діти мають підійти по черзі до дерева, прикріпити свою «гілочку», називаючи свої сильні сторони (10 хвилин).
- Проведіть обговорення (5 хвилин):
- Чим цікава для вас ця вправа?
- З чим виникли труднощі? Чому?
- Що цікавого дізналися одне про одного?
- Що спільного виявили? Відмінного?
- Що символізує дерево?
- Що потрібно, щоб воно росло? .
- Підсумок за результатами проведення вправи:
Діти пізнають себе та інших людей з різними цінностями, переконаннями та типами поведінки; розуміють важливість виявлення шанобливого ставлення до інших людей, що відрізняються від них.
- Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Аркуш форматом А1 із зображенням на ньому стовбура дерева; картки з малюнком гілки дерева за кількістю учнів/учениць у класі з наліпкою на звороті; фломастери.