TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Сусідське подвір’я у XVI столітті

Під час виконання вправи учні/учениці “приміряють” на себе соціальну роль представника/-ці того чи іншого соціального стану в Україні XVІ ст. та через особисті відчуття усвідомлюють важливість справедливості законів щодо всіх членів/-кинь суспільства.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Канівська гімназія імені Івана Франка Канівської міської ради Черкаської області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Соціальна структура суспільства в Україні XVІ ст. (магнати, шляхта, духовенство, містяни, селяни)
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Сформувати в учнів/учениць усвідомлення важливості використання невербальних сигналів інших людей, щоб зрозуміти їх невисловлені думки для ефективної співпраці заради спільних інтересів. Сформувати розуміння важливості існування в суспільстві недискримінаційних, справедливих законів.
Ключова складова громадянської компетентності: Вміння слухати та спостерігати
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності демократії, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • розуміє соціальні наслідки входження українських земель до складу Речі Посполитої.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Крок 1. На початку вправи попросіть учнів/учениць утворити коло.

Крок 2. Озвучте дітям таку інструкцію:

"Ми зараз розпочнемо вправу. Під час вправи вам зовсім не можна розмовляти. Спершу я попрошу вас заплющити очі. Невдовзі, після мого сигналу, ви зможете їх знову розплющити, але вам і далі не можна розмовляти. Дуже важливо, щоби під час цієї вправи ви взагалі не говорили. Тепер, будь ласка, заплющте очі і не відкривайте їх до тих пір, поки не почуєте відповідний сигнал". Сигналом може бути дзвіночок або оплески тощо.

Крок 3. Після цього мовчки причепіть невеликі кольорові стікери на чоло учнів/учениць з написами «шляхтич», «духовенство», «міщанин/-ка», «селянин/-ка».

Крок 4. Подайте відповідний сигнал-дозвіл, щоб учні/учениці розплющили очі, та запропонуйте їм об’єднатися у групи.

Крок 5. Після того, як учні/учениці об’єднаються у групи, оголосіть про завершення мовчазної частини вправи, роздайте таблиці «Становий поділ українського суспільства на початку XVI ст» (Додаток 1) і попросіть обговорити правове становище представників/-ць суспільного стану, назву якого представляє їхня група. Також наголосіть, що діти мають уявити, яким було б їхнє життя, якби вони жили в ту епоху.

 Крок 6. Проведіть дебрифінг. Питання для обговорення:

  • Як ви почувалися із заплющеними очима? Чому?
  • Яку ситуації з реального життя імітує ця частина вправи?
  • Як ви почувалися, коли отримали завдання і не могли говорити?
  • Що допомогло вам об’єднатися в групи?
  • Яким чином особисто ви допомагали іншим відшукати «свою» групу?
  • Чому в реальному житті важливо надавати великого значення невербальним сигналам інших людей під час спілкування? 
  • Як ви зрозуміли, що потрібно групуватися за приналежністю до певного соціального стану?
  • Як ви відчували себе в своїй ролі, уявляючи, що  живете в ті часи? Чому?
  • Як, на вашу думку, впливає соціальна нерівність на суспільні відносини?
  • Чому дискримінаційні закони призводять до соціального напруження в суспільстві? До чого це може призвести? Свою думку підтвердіть конкретними історичними фактами.
  • Які висновки з вправи ви зробили особисто для себе?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці висловлюють твердження про важливість співпраці та ефективної комунікації, у тому числі і невербальної, для вирішення корпоративних завдань. Через аналіз правового становища суспільних верств, які існували в Україні в XVI столітті, роблять висновки про необхідність існування в суспільстві законів, що ґрунтуються на справедливості.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Український переклад: Наскрізні компетентності для демократії: 60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань. Видання друге© Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019 (вправа “Сусідське подвір’я”, ст. 41).

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда