TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Створення новин

Під час вправи учні та учениці пишуть повідомлення для випуску новин на основі фотографій та порівнюють зміст своїх текстів із справжнім репортажем про подію. Учні та учениці обгрунтовують, чому люди по-різному трактують побачене, як одна й та сама інформація може бути спотворена та набути нового змісту.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ніжинська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№17 Ніжинської міської ради Чернігівської області
Предмет: Українська мова
Тема уроку/години спілкування: Урок розвитку мовлення. Написання замітки в газету
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Формувати вміння критично сприймати візуальну інформацію, складаючи тексти публіцистичного стилю для репортажу
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Прийняття невизначеності та неоднозначності, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- удосконалює навички складати тексти публіцистичного стилю;

- розвиває вміння логічно та послідовно висловлювати думки.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів на групи (по 5 осіб у кожній).
  2. Запропонуйте переглянути фотографії (додаток 1) та на їх основі написати інформаційне повідомлення для випуску новин. Зауважте, що репортери/ки представляють різні газети, наприклад, "права" газета, "ліва" газета, таблоїд, засіб смасової інформації з іншої країни тощо, і повідомляють про подію відповідно до цих ролей. Можна розподілити ролі жеребкуванням або надати можливість групі самостійно придумати та розподілити ролі.
  3. Дайте 10 хвилин на обговорення побаченого та створення інформаційного повідомлення.
  4. Заслухайте кожну групу.
  5. Продемонструйте учням справжній репортаж про подію, зображену на фотографіях (додаток 2 https://cutt.ly/CfExNm4)
  6. Обговорення (дебрифінг) 

    • Які відчуття/емоції виникали у процесі написання новини?
    • Чим ви керувалися, створюючи свій репортаж? Чому ви уявили собі певні речі про зображення (а не інші)?
    • Які висновки зробили після перегляду оригіналу?
    • Наскільки, на вашу думку, достовірні новини, які показують по телевізору, про які пишуть новини?
    • Що у цій роботі було для вас відкриттям?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Матеріали в медіа можуть бути упередженими, тому слід критично ставитися до почутого чи побаченого, адже різні люди можуть трактувати одну й ту саму подію по-різному. Потрібно бути свідомою та критичною людиною до того, що чуємо від інших, читаємо, бачимо, особливо до візуальних матеріалів у новинах та рекламі.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

“Збірка освітніх методів та теорій” (ст. 83)

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: 1. Парти для роботи груп розмістити острівцями ( з розрахунку 5 осіб у групі) 2. Підготувати картки для поділу на групи. 3. Фотографії для кожної групи. 4. Справжній репортаж про подію, зображену на фотографіях.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда