TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Снігова куля економічних систем

Виконуючи вправу, учні та учениці вчаться працювати в групах, добирати необхідний матеріал і презентувати його; розглядають суть економічних систем із різних точок зору.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ліцей №15 міста Чернігова
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Типи економічних систем
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Навчити учнів/учениць розрізняти ознаки типів економічних систем шляхом здійснення аналізу та моніторингу; розвивати навички групової роботи.
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- називає ознаки типів економічних систем;

- може знайти й аналізувати інформацію (позитивні та негативні риси) щодо типів економічних систем.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Повідомте тему уроку, пояснивши, що є 4 типи економічних систем: традиційна, ринкова, командна і змішана.
  2. Поставте суперечливе питання, наприклад: “Україна має обрати ринкову економічну систему”.
  3. Скажіть учням/ученицям, що ця вправа вчить вирішувати суперечливі питання та розроблена для того, щоб допомогти з’ясувати переваги та недоліки цих систем.
  4. Розподіліть учасників/учасниць на 4 групи по 7-8 осіб (за типами економічних систем). Запропонуйте кожному/-ій витягнути свій тип системи і об'єднатися в групи з однаковою системою.
  5. Попросіть знайти переваги і недоліки цієї системи, зазначаючи приклади різних країн і записати їх на папері. (Скажіть, що учні/учениці можуть користуватися різними джерелами).
  6. Поясніть, що після виконання завдання два члени/-кині з кожної групимають залишити її та приєднатися до іншої групи. Вони мають обмінятися ідеями з попередніх обговорень, покращуючи власну відповідь (додають до своїх записників корисну інформацію). Це обговорення триває ще 3-4 хвилини.
  7. Повторюйте процес доти, доки кожен/-а із учасників/-ць не опиниться у групі з кожним/-ою іншим/-ою учасником/-цею.
  8. Для узагальнення поставте запитання: 

- Як вам працювалося у групі, коли шукали інформацію?

- Чим корисне було спілкування з іншими учасниками/-цями, коли ви переміщалися?

- Яку важливу інформацію ви додали до своїх записників?

      9. Поверніться до суперечливого питання: “Україна має обрати ринкову економічну систему” та попросіть учнів/учениць довести або спростувати твердження, використовуючи напрацьовану інформацію.

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці розуміють значення досвіду економічного розвитку інших країн і враховують цей досвід, обговорюючи розвиток України.

Використані джерела:

Вправа “Снігова куля”, посібник “Навчання суперечливих питань” ст. 61

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Картки з назвами економічних систем та маркер на кожному/-ій учню/-ениці. Столи у класі розставити таким чином, щоб могли розміститися 4 групи.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда