TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Складний ланцюг рівняння

Вправа формує навички розв’язування рівнянь, розвиває вміння швидко приймати рішення, формує аналітичне та критичне мислення, гнучкість та вміння адаптуватися, уміння співпрацювати.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17 імені В.Г. Саражана
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Застосування властивостей додавання, віднімання, множення і ділення для розв’язання рівнянь
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Поглибити розуміння підходів до розв’язання рівнянь, використовуючи властивості. Розвивати такі громадянські компетентності, як: аналітичне та критичне мислення, гнучкість, уміння адаптуватися і співпрацювати.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Гнучкість та вміння адаптуватися
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- використовує властивості арифметичних дій з натуральними числами до розв’язування рівнянь.

Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів та учениць у групи по 6 осіб. На дошці запишіть 6 рівнянь (по одному на кожне правило знаходження невідомого).

1.1. Метод жеребкування для створенння груп обирайте на власний розсуд. Наприклад, можна запропонувати учням навмання витягнути кольоровий папірець. Ті, хто витягнув однаковий колір, опиняються в одній команді.

1.2. Можете обрати на власний розсуд систему заохочення та оцінювання. Наприклад, команда заробляє бали за правильно записане, виправлене і розв’язане рівняння.

  1. Організуйте роботу в групах. Поясніть, що кожна група має скласти 6 рівнянь аналогічних тим, що записав/-ла учитель/-ка на дошці, та записати їх у робочому зошиті протягом 3 хвилин.
  1. За бажанням і незалежно від групи запрошуйте учнів/учениць до дошки для того, щоб вони за 5 хвилин спочатку розв’язали записані вами рівняння, а потім записали своє, аналогічне розв’язаному.
  1. Поясніть, що нові рівняння розв’язує наступна шістка школярів/-ок протягом 5 хвилин. У випадку, якщо учень/учениця помилився/-лася або не зміг/змогда розв’язати рівняння за відведений час, його розв’язує учасник/-ця з наступної шістки.
  1. У залежності від швидкості і якості розв’язання рівнянь пункти 2-4 можете повторити кілька разів. Якщо, наприклад, у класі 30 дітей, то за 30 хвилин до дошки вийде кожен/-на.

6*. Вправу можна доповнити і розширити наступним чином. Після того, як учні та учениці записали нову шістку рівнянь, учитель/-ка пропонує їх ускладнити, використовуючи ті знання, які були засвоєні у попередніх темах (наприклад, квадрат і куб числа, розподільний, дистрибутивний, асоціативний, сполучний закони, множення на 0, 1, ділення на 1 і т.д.).

6.1. У якості жарту, ті учні/учениці, які надто старанно ускладнювали рівняння, нехай тепер самі їх і розв’язують.

7. Проведіть дебріфінг (10 хвилин). Запитання для обговорення:

  • Що ви відчували під час виконання завдань?
  • Що, на вашу думку, вам потрібно повторити?
  • Яким чином ви домовились виконувати пункт 2 і чому?
  • Які висновки ви можете зробити стосовно використання властивостей арифметичних дій до розв’язання рівнянь? У чому виникла складність, а що вийшло одразу?
  • Як ви оцінювали складність рівнянь? Як ви домовились у групі як саме ускладнювати рівняння і чому?
  • Яким чином ця вправа допоможе вам на контрольній, у повсякденному житті?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці засвоюють тему рівнянь, повторюють властивості, правила, закони, вчаться співпрацювати, аналізуючи рівняння, приймаючи рішення щодо їх ускладнення, розвивають аналітичне і критичне мислення, вміння адаптуватися.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Істер О.С. Математика. 5 кл.: підруч.  для  закл.  заг.  серед. освіти / О.С. Істер. – 2-ге вид., доопрац. – Київ: Генеза, 2018. – 288 с.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Кольоровий папір, рівняння, годинник, велика дошка, крейда.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда