TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Що ви бачите?

Вправа «Що ви бачите?» навчить дітей аналізувати різні ситуації; критично мислити; зацікавить використовувати різні засоби масової інформації неупереджено.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Новокостянтинівська ЗОШ І-ІІІ ст Братської районної ради Миколаївської області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Mass media in our life. Newspaper and magazines
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Розвинути у дітей навички критично аналізувати ситуацію перш ніж зробити вибір; спонукати до перевірки інформації; навчити використовувати словниковий запас та логічні докази; бути продуктивним/-ою учасником/-цею команди.
Ключова складова громадянської компетентності: Прийняття невизначеності та неоднозначності
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- доцільно використовує попередньо набуті навички вживання лексики з теми «Mass media»;

- розвиває навички письма з теми.

Тривалість вправи: 25-30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів/учениці класу у групи по 4-5 осіб.
  2. На дошку, за допомогою клейкої стрічки або шпильок, почепіть малюнки – ілюстрації з різних газет або журналів (4-5 зображень різних галузей життя. Наприклад: харчування, зовнішність, природні катастрофи, знесення будинків тощо) (Додаток 1).
  3. Роздайте кожній групі по 2 чистих аркуші паперу.
  4. Попросіть учнів/учениць уважно роздивитися на дошці кожне зображення, а потім написати два альтернативні заголовки. На першому аркуші – позитивний, на другому – негативний. Дайте на обговорення та складання заголовків 5 хвилин.
  5. Коли всі справляться з завданням, причепіть заголовки під відповідними зображеннями. Попросіть одного/-у представника/-цю від кожної групи порівняти їх.
  6. Проведіть обговорення в колі:

-  Що ви відчували, коли переглядали зображення? (What did you feel when you analyzed this image?)

-  Які емоції викликали у вас зображення? Які емоції викликали підписи? (What emotions did the pictures cause in you? What emotions did the titles caused in you?)

-  Скільки різних заголовків ви дібрали до одного і того ж зображення? (How many different interpretations were there of each picturе?)

-  Чому різні люди бачать різні речі в одних і тих же малюнках? Чому це відбувається? (Did different people see different things in the same picture? Why did it happen?)

-  Коли ви читаєте газети та журнали, на що перше звертаєте увагу - на заголовки чи зображення? (When you read the papers or magazines, which do you look at first the captions or pictures?)

-  Наскільки зображення передають правдивість того, що сталося в ситуації? (To what extent do pictures show the truth of what happened in a situation?)

-  Для чого, на вашу думку, редактори/-ки використовують картинки: для передачі інформації, збудження емоцій, провокації співчуття тощо? (How do editors use pictures to convey information, arouse emotions, provoke sympathy etc?)

Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти співпрацюють у групах, застосовуючи навички критичного мислення та використовуючи набуті знання з теми; аналізують запропоновані зображення та вдало підбирають аргументи для доведення власної думки, щодо свого вибору заголовків; проявляють творче та критичне мислення.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа «Що ви бачите?»с. 182).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Зображення різних подій з газет та журналів, чисті аркуші паперу, клейка стрічка або шпильки.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда