TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

«Що, якщо…» Як зробити правильний вибір?

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина має право на щастя, на повагу до її почуттів, переконань, прагнень; учні, аналізуючи характери, вчинки й життя дійових осіб, мають усвідомити, що, роблячи вибір у житті, потрібно зважати на почуття інших людей, з повагою ставитися один до одного.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Кременчуцький ліцей №10 "Лінгвіст" Кременчуцької міської ради Полтавської області
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Трагічна доля Івана й Марічки як наслідок суперечності між мрією та дійсністю.
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Вправа на допоможе шляхом аналізу життя головних героїв та характеристики образів повісті розвинути в учнів повагу, навчити враховувати думки й почуття інших під час прийняття рішень.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага
Додаткова/і складова/і компетентності: Вміння слухати та спостерігати, Емпатія, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учні на основі знань змісту твору вдосконалюють навички аналізувати образи повісті; розкривають пантеїзм світобачення героїв, виражений через побут, звичаї, обряди, почуття, мораль; ставляться толерантно до інших культур; бережуть природу й шанують людей.

Тривалість вправи: 30 хв.
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднати клас у 5 груп, запропонувавши вибрати смужку певного кольору (червоного, синього, жовтого, фіолетового, зеленого), а потім сісти навкруги парти по 6 осіб за кольорами.
  2. Методом жеребкування кожна група отримує аркуш із ситуацією «Що, якщо…»
  3. За 5-7 хвилин кожна група має створити асоціативний кущ та каскад наслідків щодо своєї ситуації.
  4. Презентація кожною групою результатів своєї роботи.

Обговорення:

- Як вам працювалося у групі?

- Наскільки складно було уявити ситуацію та спрогнозувати наслідки?

- Яким чином зміна одного наслідку впливає на інші аспекти/наслідки?

- Яке право мали відстоювати герої?

- Наскільки складно робити вибір? Хто або що впливає на нього?

- Чим ми маємо керуватися в ситуації вибору?

- Наскільки вдається зберегти свою індивідуальність у ситуації вибору?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні усвідомлюють, що кожна людина має право бути щасливою, будувати своє життя за власними принципами й переконаннями; що життя має будуватися на засадах любові до ближнього, співчуття, поваги до його почуттів, прагнень, переконань.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

"Громадянська відповідальність. 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів. 5-9 класи" (с. 29)

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені острівцями для 5 груп або стояти навколо 5 столів Матеріали: смужки кольорового паперу для поділу на групи (по 6 штук кожного кольору); папір А3 (по аркушу на групу),фломастери чи маркери стікери (5 штук 3 кольорів на кожну групу)
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда