TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

«Риболови»

Якщо Ваші учні  до цього часу не знають, що дві риби можуть нагодувати 5 тис. людей та звідки ця інформація- тоді ця вправа саме для них. Вправа навчить їх бути толерантними до переконань інших людей та збагатить  новими знаннями.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Маловисківська гімназія № 4 Маловисківської міської ради Кіровоградської області
Освітня галузь: Громадянська та історична
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Церковний розкол 1054 року. Католицька церква в XI- XV ст.
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Дати уявлення про місце і роль церкви в житті суспільства, з'ясувати причини розколу християнства; формувати в учнів толерантне ставлення до представників інших релігій.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Уміння самостійно вчитися, Уміння співпрацювати, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • Синхронізує події, явища  і процеси, наводить приклади спільного і відмінного в історичних подіях, явищах і процесах
  •  Навчається   критично  мислити
  • Погоджується з тим, що ми маємо бути толерантними до різних переконань, яких  дотримуються інші члени суспільства
Критерії успіху для учнів / учениць: Я можу визначати хронологічні межі Раннього Відродження Знаю дату Великої схизми Я можу навести спільні та відмінні риси християнських церков - католицької та православної Я погоджуюся з тим, що потрібно бути толерантним до різних переконань, яких дотримуються інші члени суспільства
Тривалість вправи: 25 хв
Інструкція для проведення вправи:
  1. Запитайте в учнів/ць “У якій книзі згадується про дві рибини, які нагодували 5 тис. людей? Про що, на вашу думку, ми будемо зараз говорити?  (до 2  хв.)
  2. Об’єднайте учнів/учениць у малі групи. (Наприклад, запропонуйте порахувати на 1, 2, 3 і 4 на кримськотатарській мові - bir, eki, üç ,dört ) ( до 1 хв)
  3. Запропонуйте їм згадати визначення поняття «християнство» та «толерантність». ( до 2 хв)
  4. Запропонуйте пригадати, коли відбувся поділ Римської імперії на Західну і Східну. “Як ви вважаєте, чи мало це вплив у майбутньому на поділ християнської церкви?” (до 1 хв) 
  5. Надайте можливість учням/цям опрацювати матеріали в підручнику та додаткових джерелах, які потрібно розмістити на столах, де працює група  ( 5-7 хв)
  6. Попросіть учнів/учениць намалювати скелет «риби». Зверніть увагу дітей, що спочатку слід навести спільне в цих двох течіях християнства і записати їх на скелеті риби. Голова риби -  дата розколу християнства, верхні кістки якої – риси притаманні католицизму, а нижні  кістки –  риси притаманні  православ”ю. На хвості риби написати висновок про християнство.
  7. Попросіть групи презентувати їх результати. ( по 1 хв  на кожну групу)

та з допомогою вчителя провести підсумки  з питання християнства.                                                          

  1. Проведіть дебрифінг. Питання для обговорення:  (  5 хв.)                                                                                                                                           
    -   чи впливало на ваші відчуття те, в якій групі ви працювали? Чи хотіли б змінити групу? Чому?                                                                       
    -  яке питання  ви розглядали? Наскільки легко вам було знайти «кістки» та «скелет» цих питань?                                                                     
    -  наскільки допомогла створена «риба» зрозуміти  питання розколу християнства та зробити висновок про єдність християнства?
    - чи зможете ви скористатися у вашому повсякденному житті тим, про що дізналися сьогодні на уроці?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учень/учениця:

визначає хронологічні межі Раннього Відродження, знає  дату Великої схизми, наводить спільні та відмінні риси християнських церков - католицької та православної ,погоджуюється з тим, що потрібно бути толерантним до різних переконань, яких дотримуються інші члени суспільства.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  1. Всесвітня історія: підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти/  І. Щупак, О. Бурлака, І. Піскарьова. —К.: УОВЦ “Оріон”, 2020. — 176 с. (Електронний ресурс: Всесвітня історія. 7 клас (Щупак, Бурлака та ін.) – Освіта.UA (osvita.ua))

2.Рамка компетентностей для культури демократії. – Рада Європи; Львів. – Том 2: Дескриптори компетентностей для культури демократії (Електронний.ресурс:https://www.schools-for-democracy.org/images/documents/88/ramka_kompetentnostei_dlya_kultury_demokratiyi_ua.pdf)

  1. Державний стандарт базової середньої освіти затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898. (Електронний ресурс:https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-deyaki-pitannya-derzhavnih-standartiv-povnoyi-zagalnoyi-serednoyi-osviti-i300920-898 )
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: 3- 4 аркуші паперу формату А4, олівці чи маркери, 345_filerozd.docx (live.com)
Опис вправи для проведення в онлайн форматі:

Якщо проводити урок в умовах дистанційного навчання завдання можна реалізувати в Zoom, скориставшись  віртуальними дошками Google Jamboard або Padlet https://uk.padlet.com/. Через ці інструменти можна забезпечити якісну групову роботу.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда