TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

«Риболови»

Якщо Ваші учні  до цього часу не знають, що дві риби можуть нагодувати 5 тис. людей та звідки ця інформація- тоді ця вправа саме для них. Вправа навчить їх бути толерантними до переконань інших людей та збагатить  новими знаннями.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Маловисківська гімназія № 4 Маловисківської міської ради Кіровоградської області
Освітня галузь: Громадянська та історична
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Церковний розкол 1054 року. Католицька церква в XI- XV ст.
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Дати уявлення про місце і роль церкви в житті суспільства, з'ясувати причини розколу християнства; формувати в учнів толерантне ставлення до представників інших релігій.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Уміння самостійно вчитися, Уміння співпрацювати, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • Синхронізує події, явища  і процеси, наводить приклади спільного і відмінного в історичних подіях, явищах і процесах
  •  Навчається   критично  мислити
  • Погоджується з тим, що ми маємо бути толерантними до різних переконань, яких  дотримуються інші члени суспільства
Критерії успіху для учнів / учениць: Я можу визначати хронологічні межі Раннього Відродження Знаю дату Великої схизми Я можу навести спільні та відмінні риси християнських церков - католицької та православної Я погоджуюся з тим, що потрібно бути толерантним до різних переконань, яких дотримуються інші члени суспільства
Тривалість вправи: 25 хв
Інструкція для проведення вправи:
  1. Запитайте в учнів/ць “У якій книзі згадується про дві рибини, які нагодували 5 тис. людей? Про що, на вашу думку, ми будемо зараз говорити?  (до 2  хв.)
  2. Об’єднайте учнів/учениць у малі групи. (Наприклад, запропонуйте порахувати на 1, 2, 3 і 4 на кримськотатарській мові - bir, eki, üç ,dört ) ( до 1 хв)
  3. Запропонуйте їм згадати визначення поняття «християнство» та «толерантність». ( до 2 хв)
  4. Запропонуйте пригадати, коли відбувся поділ Римської імперії на Західну і Східну. “Як ви вважаєте, чи мало це вплив у майбутньому на поділ християнської церкви?” (до 1 хв) 
  5. Надайте можливість учням/цям опрацювати матеріали в підручнику та додаткових джерелах, які потрібно розмістити на столах, де працює група  ( 5-7 хв)
  6. Попросіть учнів/учениць намалювати скелет «риби». Зверніть увагу дітей, що спочатку слід навести спільне в цих двох течіях християнства і записати їх на скелеті риби. Голова риби -  дата розколу християнства, верхні кістки якої – риси притаманні католицизму, а нижні  кістки –  риси притаманні  православ”ю. На хвості риби написати висновок про християнство.
  7. Попросіть групи презентувати їх результати. ( по 1 хв  на кожну групу)

та з допомогою вчителя провести підсумки  з питання християнства.                                                          

  1. Проведіть дебрифінг. Питання для обговорення:  (  5 хв.)                                                                                                                                           
    -   чи впливало на ваші відчуття те, в якій групі ви працювали? Чи хотіли б змінити групу? Чому?                                                                       
    -  яке питання  ви розглядали? Наскільки легко вам було знайти «кістки» та «скелет» цих питань?                                                                     
    -  наскільки допомогла створена «риба» зрозуміти  питання розколу християнства та зробити висновок про єдність християнства?
    - чи зможете ви скористатися у вашому повсякденному житті тим, про що дізналися сьогодні на уроці?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учень/учениця:

визначає хронологічні межі Раннього Відродження, знає  дату Великої схизми, наводить спільні та відмінні риси християнських церков - католицької та православної ,погоджуюється з тим, що потрібно бути толерантним до різних переконань, яких дотримуються інші члени суспільства.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  1. Всесвітня історія: підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти/  І. Щупак, О. Бурлака, І. Піскарьова. —К.: УОВЦ “Оріон”, 2020. — 176 с. (Електронний ресурс: Всесвітня історія. 7 клас (Щупак, Бурлака та ін.) – Освіта.UA (osvita.ua))

2.Рамка компетентностей для культури демократії. – Рада Європи; Львів. – Том 2: Дескриптори компетентностей для культури демократії (Електронний.ресурс:https://www.schools-for-democracy.org/images/documents/88/ramka_kompetentnostei_dlya_kultury_demokratiyi_ua.pdf)

  1. Державний стандарт базової середньої освіти затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898. (Електронний ресурс:https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-deyaki-pitannya-derzhavnih-standartiv-povnoyi-zagalnoyi-serednoyi-osviti-i300920-898 )
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: 3- 4 аркуші паперу формату А4, олівці чи маркери, 345_filerozd.docx (live.com)
Опис вправи для проведення в онлайн форматі:

Якщо проводити урок в умовах дистанційного навчання завдання можна реалізувати в Zoom, скориставшись  віртуальними дошками Google Jamboard або Padlet https://uk.padlet.com/. Через ці інструменти можна забезпечити якісну групову роботу.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда