Під час групової роботи діти створюватимуть критерії якості виготовлення м'якої іграшки.
Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками.
Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.
Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.
Під час групової роботи діти створюватимуть критерії якості виготовлення м'якої іграшки.
Учень/учениця:
- визначає у співпраці з іншими критерії якості виробу;
- розуміє необхідність дотримання якості виробу не тільки після його виготовлення, а й у процесі роботи над ним.
(Контроль якості виробу — це кількісна та якісна перевірка певних властивостей: перевірка геометричних розмірів, виявлення дефектів, відповідність вимогам до даного виробу тощо. Слід звертати увагу на якість та точність обробки деталей, чистоту виробу, відсутність на ньому дефектів. Якість виробу контролюють не тільки після його виготовлення, а й у процесі роботи над ним. У процесі виконання творчої роботи виникає необхідність контролю за розмірами, узгодження розмірів деталей, що збираються у виріб. Контролюється якість і надійність збирання, якість поверхні кожної деталі та виробу в цілому. Під час розробки критеріїв ураховують низку вимог до якості створення виробу: функціональні (відповідність призначенню), технологічні (якість виготовлення), ергономічні (зручність у використанні), естетичні (краса й привабливість), економічні (витратність матеріалів і часу на виготовлення виробу).
Діти розуміють важливість особистої відповідальності за дотримання критеріїв якості виготовлення виробу, необхідність дотримуватися критеріїв не тільки після виготовлення виробу, а й у процесі роботи над ним, дотримуватися технологічної дисципліни. Діти відчувають відповідальність за якість свого виробу та можуть зробити самооцінку свого виробу.
Навчання демократії: збірник практичних занять з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини / Р. Голлоб, П. Крапф. – Пер. з англ. та адапт. Н. Г. Протасової. – К. : Основа, 2016. – Т. 6. с. 11-12
Цю вправу можна використовувати не тільки для виготовлення м'якої іграшки, але й для будь-якого виробу в 6,7,8 класах.