TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Розмаїття культурного самовираження

Учні та учениці, прочитавши статті 1 та 2 Конвенції про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження, створюють презентації (відповідно до переліку критеріїв), в яких окреслюють культурні особливості країн, котрі вони обрали.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад «Загальноосвітній навчально-виховний комплекс «школа – дитячий садок» №6 Козятинської міської ради Вінницької області»
Предмет: Інформатика
Тема уроку/години спілкування: Практична робота № 6. Розробка презентацій з елементами анімації, відеокліпами, звуковими ефектами та мовним супроводом
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Ознайомити учнів/учениць із Конвенцією про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження, сформувати розуміння цінності розмаїття культур засобами проєктування та створення комп’ютерної презентації
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може наповнити презентацію мультимедійним вмістом;

- може додавати та налаштовувати анімаційні ефекти до слайдів та об’єктів на них;

- виявляє логічне мислення.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Ознайомте учнів та учениць із поняттям культурного розмаїття шляхом перегляду відеоролика https://www.facebook.com/watch/?v=242223543509314
  2. Об'єднайте дітей у групи (3–4 особи). Попросіть учнів/-ениць розповісти одне одному про різноманітні традиції у їхній сім’ї, країні, поділитися своїми знаннями про різноманіття інших культур.
  3. Роздайте картки зі статтями «Конвенції про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження» (ст. 1, ст. 2) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/952_008#Text та запропонуйте учням/-еницям ознайомитися з ними (Додаток).
  4. Попросіть кожну групу обрати якусь країну та створити комп’ютерну презентацію про неї, її культурне надбання. Також поясніть, що діти мають розмістити у презентації рекомендації для держави та людей-носіїв відповідної культури, що допоможуть реалізувати статті 1 та 2 Конвенції. Прокоментуйте, що учні/-ениці можуть на власний розсуд вибрати дизайн, підібрати зміст, фото та малюнки, взяти інформацію з Конвенції. Наголосіть на обов'язковому використанні анімації (2-3), відео, звукових ефектів та мовного супроводу. Ознайомте дітей із критеріями оцінювання.

Орієнтовні критерії (критерії учні/-ениці можуть переглянути, додати, змінити):

  • Презентація має містити 5-6 слайдів;
  • Обов'язковим є титульний слайд та слайд зі списком використаних джерел;
  • Наявність рекомендацій для держави та людей-представників відповідної культури, які допоможуть реалізувати положення зазначені в Конвенції.
  1. Організуйте демонстрацію презентацій та обговорення робіт згідно з критеріями.
  2. Проведіть підсумкове обговорення за такими питаннями:
  • Яке значення має культурне різноманіття для загальної спадщини людства? Обгрунтуйте свою точку зору.
  • На вашу думку, як впливає культура розвинених країн на культуру традицій менш розвинених країн?
  • Що саме з розмаїття форм культурного самовираження різних країн, представлених у презентації, вас зацікавило найбільше?
  • Про які спільні цінності, практики різних країн ви почули, побачили?
  • Які заходи має здійснювати держава, щоб створити умови для розквіту й вільної взаємодії культур?
Підсумок за результатами проведення вправи:

    Діти розуміють, що кожна культура має право «на життя», культурне розмаїття є загальною спадщиною людства, яку необхідно цінувати й зберігати на благо всіх.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Конвенція про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Конвенція про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження /кілька примірників на кожну групу/.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда